"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus võttis Narva linnavoliniku vahi alla (0)
28. märts 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Kahtlustuse järgi kohandas Narva linnavolinik Aleksei Voronov hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi. 

Kohus võttis eile vahi alla ulatuslikus korruptsioonis kahtlustatava Voronovi, vahendas BNS. 

Prokurör taotles Viru maakohtus ulatuslikus korruptsioonis kahtlustatava Narva linnavoliniku Aleksei Voronovi vahistamist, kohus otsustas Voronini vahi alla võtta esialgu kuni kaheks kuuks. 

Prokuröri hinnangul on riigihangete korraldamise nõuete rikkumises ning korduvas suures ulatuses altkäemaksu küsimises ja võtmises kahtlustatava Voronovi vahistamine põhjendatud.

Eile pidas keskkriminaalpolitsei kinni Narva linnavolikogu liikme ja AS-i Narva Vesi nõukogu esimehe Vladimir Mižui, keda on alust kahtlustada altkäemaksu võtmises, vastutasuna selle eest, et ametiisikuna tunnistas ta hanke raames tehtud tööd kvaliteetseks ning kinnitas tehtud tööde vastuvõtmise.

Lisaks Voronovile on samas kriminaalasjas mitu altkäemaksu võtmises kahtlustatavat Narva ametisikut ning kuut inimest kahtlustatakse vastavalt nende rollidele riigihanke nõuete rikkumises, altkäemaksu andmises, selle vahendamises ning dokumentide võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Keskkriminaalpolitsei pidas Voronovi kinni teisipäeva varahommikul.

Kahtlustuse kohaselt kasutas Voronov AS-i Narva Vesi juhatuse liikmena oma positsiooni ja lõi oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes.

Kahtlustuse järgi kohandas ta hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi ning kindlustas seeläbi tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuna altkäemaksu ligi 60 000 eurot, märgitakse kahtlustuses.

Viru ringkonnaprokuratuuri kinnitusel saavad kriminaalmenetluses esialgu kokku kaheksa inimest, kuid kahtlusaluste ring võib laieneda.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.