"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
JAANIKS VALMIS: Tallinna Linnatranspordi AS ehitab Helsingi tunneli (0)
01. aprill 2019
TlT

"Alustame puurimisega, mis meie arvestuste kohaselt ei tohiks kesta kauem kui jaanipäevani," rõõmustas Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Tallinna Linnatranspordi AS avalikustas plaani alustada viivitamatult Tallinn-Helsingi tunneli rajamist.

Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on tunneli ehitus osa ettevõtte strateegiast, mis näeb ette laienemist Helsingi ühistransporditurule. “Oleme juba pikemalt kavandanud tegevuse alustamist naaberriikide pealinnades. Tänu Helsingi tunnelile saame alustada teenuse pakkumist põhjanaabrite juures, mis avab uued võimalused ettevõtte viimiseks maailma suurimate ühistranspordiettevõtete hulka,” selgitas Boroditš.

Juhatuse esimehe sõnul on tunneli rajamine tänu kodumaiste innovaatiliste tehniliste lahenduste kasutamisele seniräägitust märgatavalt odavam ja kiirem. “Kuni Vesterbacka ja teised tunnelirajamise entusiastid oma plaanidest kõnelesid, tegime meie tööd. Tänaseks on ettevalmistused tunneli rajamiseks lõppenud ning alustame puurimisega, mis meie arvestuste kohaselt ei tohiks kesta kauem kui jaanipäevani. Rööpad paneme maha mardipäevaks ja jõulu esimesel pühal saavad soovijad trammiga põhjanaabrite juurde külla sõita,” lubas Boroditš.

Tallinna Linnatransport kasutab tunneli rajamisel ettevõtte enda asjatundjate ning mitme idufirma koostöös loodud nanoäppi, mis võimaldab kuludes kümnekordset kokkuhoidu. Vajadus välismaise kapitali kaasamiseks puudub, kuna kogu projekti rahastavad kohalikud hoiu-laenuühistud.

Kui seni on Tallinn-Helsingi tunnelit planeeritud lõuna-põhjasuunalisena, siis käikuminevas projektis kulgeb tunnel edelast kirdesse, mis hõlbustab merepõhja läbistamist veelgi. Tunnel algab Tallinna Linnatranspordi Kopli depoost, kulgeb sealt Naissaarele, kuhu tuleb vahepeatus ning lõppeb Esplanaadil kohvik Strindbergi vastas. Tallinna ja Helsingi elanikud sõidavad tunnelis tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.