"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lillepi pargist saab elamurajoon, Pirita rand muutub tasuliseks (0)
01. aprill 2019
Scanpix/ Illustreeriv foto

Möödunud nädal võttis Pirita Linnaosa Valitsus vastu otsuse muuta Lillepi park luksuslikuks elamurajooniks.

Arengustööde käigus plaanitakse rajada 4 korterelamut, kus on kokku 200 korterit. “Kõige väiksem korter on 2-toaline ja 43 m2 ning maksab 130 000 eurot. Suurim korter on 6-toaline ja 125 m2 ning maksab 750 000 eurot. Sellest korterist on kaunis vaade merele,” tõi välja Pirita linnaosavanema asetäitja Kalle Jõks. “Tegelikult on plaanis ümber kujundada kogu Lillepi park. Pargi ümbrus piiritletakse aiaga ning kasutusõiguse saavad Lillepi residentsi elanikud.”

Ehitustöödega on plaanitud alustada käesoleva aasta juulikuus. Projekt valmib 2021. Ühtaegu alustatakse nii hoonete rajamisega kui ka maastiku ümberkujundamisega ning haljastusega. Arendustööde maksumus on 5,8 miljonit.

Jõksi sõnul ei tule looduskaitsjatel muretseda. “Osa pargist säilitame, et elanikud saaksid nautida rohelust. Kusjuures, juba toimuvad läbirääkimised joogaõpetajaga, kes teeks sobiva ilma korral pargis elanikele hommikuti joogatunde.”

Seni ei ole linnaosavalitsus töötanud kui äriettevõte, kuid see on muutumas. “Meil tuleb mõelda suuremalt ja väljaspool kasti! Praegu on meil ka arutluse all muuta Pirita ranna kasutamine tasuliseks – esimesed 15 minutit on tasuta, kuid seejärel on tund kaks eurot. Selle raha saaksime suunata Pirita ranna arendamisse ja seeläbi tõsta teenuse kvaliteeti,” mainis Jõks.

“Kui üldiselt teevad taolisi arendustöid eraettevõtted, siis seekordne projekt on täielikult Pirita Linnaosa Valitsuse teha. See projekt annab võimaluse kasvatada linnaosa tulusid ning tõsta linnaosavalitsuse töötajate palku poolteist korda,” ütles linnaosavanema asetäitja Kalle Jõks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.