“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Jazzkaare tasuta kontsertide päev kostitab ligi 40 sündmusega üle Tallinna (0)
02. aprill 2019
Scanpix

Sel aastal langeb tasuta kontsertide päev kokku lihavõtetega ja seega saab peale kontsertide kuulamise osa võtta ka munade värvimisest ja koksimisest!

21. aprillil toimuv juubelifestivali tasuta kontsertide päev jõuab lisaks Telliskivi Loomelinnaku ümbrusele ka Vabaduse väljaku lähedusse. Ülestõusmispühadele omaselt toimub ka suur ühine munade värvimise ja koksimise võistlus. 

Avakontserdil esinevad linnud

Tasuta kontsertide päeva keskmes on muusika 27 lühikontserdiga ning päeva jooksul toimub palju muud põnevat. Kokku leiab aset festivali esimesel pühapäeval üle 40 sündmuse. Päeva alustame kell 8.00 linnulauluekskursiooniga. Kavas on hommikujooga, kunstiprojektid, svingtantsu õpituba, plaaditurg ja harivad vestlused sarjast “Jazzijutud”. Sel aastal langeb tasuta kontsertide päev kokku lihavõtetega. Kutsume kõiki kaasa tooma värvitud mune, et teha koos üks lõbus munade koksimise võistlus.
 
2019. aastal tähistab 100. sünnipäeva Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, mis on läbi aegade olnud üks Eesti muusika järelkasvu lipulaevu. Sel päeval toimub Otsa kooli eestvedamisel Vabaduse väljaku ümbruses neljal laval 13 kontserti. Tulevikustaarid rõõmustavad publikut Wabaduse kohvikus, Philly Joe’s jazziklubis, My City hotelli hoovis ja Otsa kooli saalis.
 
Tasuta päeva kontsertprogramm algab hiljuti debüütalbumi välja andnud maagilise Anna Kaneelina esinemisega. Erakorralise Muusika Osakond Mingo Rajandi eestvedamisel kutsub osa saama ühest tõelisest põnevast muusikalisest operatsioonist, kus patsiendiks on kontrabass. Mõnusat electro-pop’i esitab ansambel Kali Briis, blues ja soul tunnetuse eest hoolitsevad Rita Rayja Anett ansamblitega.

Lava on noorte päralt
 
Oluline osa päevast kuulub taaskord noortele. Üles astuvad teiste seas konkursi Noortebänd võitja Duo Ruut, jõud on ühendanud jazzhop ansambel PIHLAP•UUDj a andekas räppar ning luuletaja Eik. Rahvusvaheline koostööprojekt Kids Can toob teist aastat järjest festivalile 12­–17-aastased noored muusikud Eestist, Portugalist ja Taanist. Pelgulinna rahvamajas musitseerivad sel aastal kaks perebändi –Ruslan Trochynskyi ja Siim Aimla lastega. 
 
Päeva lõpetame juubelifestivali algusaastaid meenutades, mil Jazzkaar kandis nime Tallinna Jazzi ja Bluusi päevad ning viimaseks kontserdiks kutsume teid kõiki Vaba Lavale kuulama Teele Viira & Raul Ukareda Bandi, kus külalisena teeb kaasa Jan Uuspõld. Tasuta kontsertide päeva melu jätkub Philly Joe’s jazziklubis. 

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva ning täidab 19.-28. aprillini Eesti parima jazziga. Juubelifestivali kodu on taaskord Telliskivi Loomelinnak Tallinnas, kuid jazzihelid kostuvad ka pealinnast kaugemale. Kevadise festivali peaesinejad on Bobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill.
 
Tasuta kontsertide päeva toetab Eesti Autorite Ühing. Täname kõiki koostööpartnereid – Telliskivi Loomelinnak, Velvet, Noblessneri sadamalinnak, Tap Room ja Arsenali Keskus. Jazzkaare peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café ning toetavad Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Prantsuse Instituut ja Ungari Instituut. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.

Vaata kava siit!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.