"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VAATA TARBIJAÕIGUSTE PÄEVA JÄRELE: Mida silmas pidada kodu üürimisel ja kuidas tervislikult toituda? (0)
02. aprill 2019
Kuvatõmmis

Tallinna tarbijaõiguste päeval tuli juttu eluruumide üürimisest, tervislikust toitumisest, kosmeetikast ja tarbekeemiast ning makselahendustest väikeettevõtjatele.

Tarbijaõigus on muutunud väga keeruliseks õigusvaldkonnaks, kus põimuvad mitmed teiste õigusharude normistikud nii Eesti kui Euroopa Liidu õigusaktidest. Tänavune tarbijaõiguste päev püüab aidata orienteeruda selles keerulises seadusandluses.

Sel korral räägime hetkel aktuaalsetel teemadel, mis tulenevad linna poole pöördunud inimeste küsimustest ja muredest ning on sisult laiemad kui lihtsalt kauba ost-müük.

AJAKAVA

11.00 – 11.15    Avasõna
 Aivar Riisalu, abilinnapea

11.15 – 12.15 Eluruumide üürimine – kas närvikulu või lihtne teenistus?

Esineja: Evi Hindpere, Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo jurist ja koolitaja.

Evi Hindpere pakub igapäevaselt juriidilist abi kinnisvaraalaste probleemide lahendamisel nii maakleritele kui klientidele. Tema sõnul süvenetakse üürilepingusse tavaliselt alles siis, kui üürileandja ja üürniku suhetesse on tekkinud pinged. Ettekanne annab vastused, kuidas vastavaid probleeme juriidiliselt korrektselt ja ilma liigsete emotsioonideta lahendada.

12.15 – 13.00 Kosmeetika ja tarbekeemia – millele pöörata tähelepanu?

Esineja: Natali Promet, Terviseamet.

Üha enam pööratakse tähelepanu kosmeetikatoodete koostisele ja iluteenuste osutamise vahendite ohutusele. Ettekandes tutvustatakse kosmeetikale ja tarbekeemiale esitatavaid nõudeid, tuuakse näiteid järelevalve käigus tuvastatud puuduste kohta ning antakse nõu probleemide lahendamisel.

13.00 – 14.00 Makselahendused väikeettevõtjatele – ettevõtluskonto ja lihtsustatud palgamakse.

Esineja: Henri Lindeberg, Maksu- ja Tolliamet.

Maksu- ja Tolliameti ja LHV Panga koostöös on valminud uudne lihtsustatud makselahendus, mis on hetkel aktuaalne ja huvipakkuv paljudele ettevõtjatele. Infopäeval saame teada, mis on ettevõtluskonto ja milliseid võimalusi ta pakub.

Maksumaksjaid teavitatakse, kuidas mõjutas 2018. a kehtima hakanud maksuvaba tulu rakendamine eraisikute tulusid ja kuidas hoida e-maksuameti rakenduse kaudu oma sissetulekutel silma peal.

14.00 – 15.00 Toit, märgistus ja toitumine

Esineja: Raivo Vokk, Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor.

Raivo Vokk on tuntud toiduspetsialist, kes teab toidust ja toitumisest kõike.

Tarbijaõiguste päeval räägib ta põhjalikult toidust tänapäevases mõistes, sealhulgas tervislikust toitumisest. Samuti selgitab pakendi märgistuse põhimõtteid ja käsitleb märgistust kui tarbijateavet, toitumisteavet ja reklaamteavet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.