"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Ilmuvad "Pokuraamatu" uustrükid (0)
08. aprill 2019
Scanpix

"Lisaks "Pokuraamatule" on augustis oodata kordust ka "Pokuaabitsale", mis ilmus aastal 2002," ütles Rahva Raamatu kirjastuse juht Rain Siemer.

Kunstniku ja illustraatori Edgar Valteri omakirjutatud ja -illustreeritud “Pokuraamatust” ilmuvad uustrükid, vahendas BNS. 

Esimest korda ilmus “Pokuraamat” 1994. aastal ning sai kohe ülimalt populaarseks ja sellele on tehtud juba viis kordustrükki.

Rahva Raamat leppis autori pärijatega kokku kolme pokuraamatu avaldamises ning peale kaheaastast pokuraamatupõuda on populaarne lasteraamat taas poeriiulitel.

“Lisaks “Pokuraamatule” on augustis oodata kordust ka “Pokuaabitsale”, mis ilmus aastal 2002. Novembris jõuab lettidele ka kolmas raamat “Pokulood”, mis jõudis esimest korda raamatupoodidesse aastal 2004,” ütles Siemer.

“Kõik kolm teost ilmuvad piiratud koguses,” lisas Siemer.

Idee kirjutada raamat pokudest sündis Valteril keset Võrumaa loodust elades. Pokud on väikesed looduslikud tarnamättad, kes on nii tagasihoidlikud ja vaiksed, et nendest võib lihtsasti mööda astuda.

“Pokuraamatuga” pälvis Edgar Valter Kultuurkapitali aastapreemia ja kaks Nukitsa peapreemiat.

Edgar Valter oli sajandivahetuse üks tunnustatumaid eesti lastekirjanikke. Ta on illustreerinud üle 200 raamatu, millest suur osa kuulub eesti lastekirjanduse klassikasse.

Valteri illustratsioonidega on kaunistatud näiteks Aino Perviku “Kunksmoor”, Jaan Rannapi “Nublu”, Oskar Lutsu “Nukitsamees” ning Eno Raua “Naksitrallid” ja “Sipsik”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.