"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valmis asutuse Tallinna Kalmistud arengukava aastateks 2019-2030 (0)
12. aprill 2019
Aleksandr Guzhov

Asutuse Tallinna Kalmistud uue arengukava 2019-2030 tööversioon on valmis saanud, teatas Tallinna Keskkonnaamet. Avalik arutelu toimub esmaspäeval, 15. aprillil, kell 11 Tallinna Keskkonnaameti teise korruse saalis, Harju tn 13.

“Töötame selle nimel, et Tallinna Kalmistud oleks usaldusväärne nüüdisaegsete kalmistuteenuste pakkuja, kultuuripärandi ja loodusliku elurikkuse hoidja ning et kalmistud leiaksid väärtustamist ka hinnatud ja kvaliteetse linnakeskkonnana”, ütles Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Arengukava eesmärgiks on seada Tallinna kalmistutele pikaajaline arenguvisioon ja eesmärgid ning lähiaastate tegevused selleks, et luua kalmistute toimimiseks arusaadav ja jätkusuutlik raamistik. Ühtlasi on koostatud viie aastane tegevuskava ajavahemikuks 2019-2023. Arengukava on plaanis jooksvalt üle vaadata ja vajadusel täiendada. Käsitletakse ka organisatsiooni “Tallinna Kalmistud” arenguperspektiive.

Uus kava lähtus suuresti ka linlaste ootustest ja vajadustest ning kliendi rahulolust kalmistutel, mille tarbeks korraldati mullu suvel Tallinna Linnakantselei poolt tellitud uuring “Tallinna kalmistud 2018” (vt lähemalt SIIT).

Arengukava koostamise protsess oli tervikuna kaasav ja avatud, konsultatsioone peeti mitme asjasse puutuva osapoolega. Kaasati keskkonna- ja haljastusspetsialiste, muinsuskaitse ja hariduse valdkonna eksperte, konfessioonide esindajaid ja kogukondi, linnaosavalitsuste esindajaid, Tallinna Linnakantselei, linna strateegiabüroo, riigikantselei, presidendi kantselei ja kultuuriministeeriumi esindajaid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.