"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna haridusamet ootab konkursikoolidelt katseteta lisaklasside avamist (0)
15. aprill 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Tallinna haridusamet on hädas lähiaastail paisuva pealinna õpilaskonnaga, mistõttu on mitmetele kesklinna koolidele, kes võtavad lapsi vastu ülelinnalise konkursi alusel, teinud ettepaneku lisaklasside avamiseks, kuhu peaksid õppekoha saama piirkonnas elavad lapsed ilma katseteta. Eelkõige peab amet silmas Tallinna Prantsuse Lütseumit ja Tallinna Inglise Kolledžit.

Kuna lähiaastail kasvab Tallinna õpilaste arv mitme tuhande võrra, otsib Tallinna haridusamet võimalusi laste paigutamiseks olemasolevatesse koolidesse, kirjutab ERR.

“Koolidel tuleb õppetööd korraldada nii, et kõikidel “määratud” lastel, kelle vanemad on õppekoha vastu võtnud, oleks võimalik asuda õppima selles koolis,” kommenteeris Tallinna haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisaar.

“Aastatega on tekkinud olukord, kus elukohajärgsed koolid on mõnes piirkonnas väga täis, kuid mõned nn konkursiga komplekteeritavad koolid on täitunud kuni 75 protsenti. Neile vähem täitunud koolidele on haridusamet tõepoolest teinud ettepaneku, et nad suurendaksid klassikomplektide arvu,” ütles Jürisaar.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.