"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Endisele lastestaadionile plaanitakse rajada kogukonnaaed (1)
18. aprill 2019
Scanpix/ Illustreeriv pilt

Kohalikud elanikud pooldavad ideed rajada lastestaadioni alale multifunktsionaalne ja erinevatele vanuserühmadele mõeldud vaba aja ala, kus saaks ka sporti harrastada. Seni aga saab sinna rajada ajutise kogukonnaaia ja vaba aja veetmise ala.

Tallinnas Suur- ja Väike-Ameerika tänava vahel asunud lastestaadioni alale kavandatakse kogukonnaaeda; ideed tutvustati eile õhtul toimunud arutelul piirkonna elanikele.

“Eelmise aasta Uue Maailma päevadel kogusime piirkonna elanikelt arvamusi lastestaadioni ala tuleviku kohta. Enamik pooldas ideed, et sinna võiks tulla multifunktsionaalne ja erinevatele vanuserühmadele mõeldud vaba aja ala, kus saaks ka sporti harrastada. Selline lähenemine langeb kokku ka linna plaanidega. Et terviklahenduse planeerimine ja rajamine võtab omajagu aega, siis tekkis idee rajada sinna ajutine kogukonnaaed ja vaba aja veetmise ala,” rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Praeguseks on Kesklinna valitsus, linna keskkonnaamet ning spordi- ja noorsooamet pakkunud alale erinevaid aktiivseid ajaveetmise võimalusi – lauatenniselauad, elemendid rulatamiseks, asfaldile märgitud keksumängud ning korvpalliplats, mis said kohtumisel elanike heakskiidu. Lisaks on mõeldud ka istumiskohtadele, mida saaks koos elanikega meisterdada taaskasutusse võetud euroalustest. Idee teostamiseks plaanitakse rajada staadionile ka ajutine jalakäijate sissepääs Väike-Ameerika tänava poolt.

Idee keskmes on aga keskkonnaameti toetatav kogukonnaaed, kus rohenäpud saaksid erinevate lahendustega konteinerites kasvatada salatirohelist või muud söödavat kraami. Ajutise kogukonnaaia rajamisega plaanitakse algust teha juunis. See jääks rohealale, mis asub Väike-Ameerika tänava poolses otsas nn superministeeriumi kõrval. Osa endise lastestaadioni territooriumist on praegu hõlmatud ehitustegevusest, mis peaks lõppema järgneva aasta sügisel. Selleks ajaks rajatakse Toom-Kuninga tänava poolsele, arendajale kuuluvale staadioniosale elumajad ja vabastatakse ladustatud ehitusmaterjalidest linnalt renditud staadioniosa. Linnaaed ja vaba aja veetmise ala rajatakse hetkel ehitustegevusest vabale alale.

“Oluline on rõhutada, et kogukonnaaia kava ei ole kivisse raiutud. Kui kellelgi peaks tekkima mõte, kuidas seda ala saaks lihtsamate vahendite ja väiksemate investeeringute abil rikastada, on need ideed teretulnud. Samuti kutsume üles endast. Samuti kutsume üles endast märku andma neid, kes tahaksid ise saada endale peenra lastestaadionile,” lisas Svet. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

valerylevako
18. apr. 2019 11:39
Elektrienergia eest saate tasuda 40% vähem, ilma et petad ja seadust rikkumata! Soovitan kõigil seda artiklit lugeda - http://most.tk/elektrienergia Ma olen seda kasutanud alates detsembrist ja tegelikult peaaegu kaks korda!