"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Birgitta festivali avab uudisteos "Planeet Harmoonia" (0)
20. aprill 2019
Albert Truuväärt

Tänavuse Birgitta Festivai avab 9. augustil visuaalteatrietendus "Planeet Harmoonia", ühtlasi tuuakse Pirita kloostri varemetes lavale klassikalised teosed nagu ooperid "Faust" ja "Trubaduur" ning ballett "Don Quijote".

“Birgitta festival seostub paljudele selle algataja Eri Klasiga,” sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. “Eri Klas oli tõeline kultuurikandja, kes võttis vastutuse luua ja toetada Eesti kultuuri ning Birgitta festival on näide sellest.”

Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints kinnitas Eri Klasi erakordsust. “Festival on tänavu pühendatud Eri Klasi 80. sünniaastapäevale ning oleme programmi kokku pannes suhelnud tema pere, sõprade ja kolleegidega. Rõõm on tõdeda, kui palju see kummardus motiveerib inimesi festivali panustama. Kõik meenutavad teda väga soojalt,” lisas Tohver-Aints.

Tohver-Aints tõi esile, et tänavune festival on kahtlemata kõrgtase. “Festivalil saab näha kahte suurt ooperit, kahte galat, omaproduktsiooni ja lisaks astub väga erilise kontserdiga Eesti publiku ette vokaalgrupp “Voca People”,” sõnas Tohver-Aints.

Festivali peakülaline on Moskva Novaja Opera, mille peadirigent Eri Klas aastatel 2006-2011 oli.

Jan Latham-Koenigi, Moskva Novaja Opera peadirigendi sõnul oli tõeline au just Eri Klasilt dirigendikepp üle võtta. “Eri liitus ooperimajaga keerulisel ajal ning suutis selle tuleviku kindlustada. Birgitta festivalil saame Novaja Operaga näidata teatri repertuaari väga erinevatest külgedest, kui toome lavale ooperid “Faust” ja “Trubaduur”,” lisas Latham-Koenig.

Need kaks suurt ooperit kuuluvad Vene ooperi tippklassi, kusjuures “Faust” pälvis Venemaa suurimal teatrifestivalil “Kuldne Mask” kuus nominatsiooni ja ühe laureaaditiitli. “Faust” jõuab Eesti publikuni koostöös festivaliga “Kuldne Mask Eestis”.

Birgitta festivali jaoks loodava visuaalteatrietenduse “Planeet Harmoonia” muusikalise juhi Kristjan Järvi sõnul on teos kantud Eri Klasile omasest teotahtest. “Tegu on modernse vormiga, mis seob ühtseks tervikuks visuaalteatri, muusika ja artistide omaloomingu. Pakume koos Tallinna Kammerorkestri, muusiku Mick Pedaja ja lavastaja Helen Rekkoriga võimsa elamuse, mis jätab ka publikule vabaduse isiklikeks interpretatsioonideks,” ütles Järvi.

Rahvusvaheline Birgitta festival 2019 toimub Pirita kloostri varemetes 9.–18. augustini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.