"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Boriss Dubovik ja Aleksei Turovski saavad töö eest suure tunnustuse (1)
29. aprill 2019
Svetlana Aleksejeva

Pealinna kõrgeim autasu – Tallinna vapimärk – võiks tänavu minna tuntud muinsuskaitsjale Boriss Dubovikule ja armastatud zooloog Aleksei Turovskile, seisab linnavalitsuse ettepanekus volikogule.

“Need kaks inimest pole üksnes oma ala tippspetsialistid, vaid lausa sümbolid, ja seda mitte üksnes Tallinna, vaid kogu Eesti jaoks,” ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Taotluse anda vapimärk Boriss Dubovikule pikaaegse ja pühendunud töö eest Tallinna vanalinna kaitsmisel esitasid volikogu Keskerakond ja sotsid. Ettepaneku anda vapimärk Aleksei Turovskile pikaajalise loomade kaitse ja loodusteaduse propageerimise eest esitasid volikogu sotsid.
Lisaks vapimärgile annab linn välja teenetemärke, mille  linnavalitsuse ettepanekul pälvib tänavu 29 inimest. Need on PLMF direktor, ooperilaulja Pille Lill, EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja ja koguduse juhatuse liige Jaak Aus, Rõõmukuulutuse fondi tegevsekretär Niina Pavlova, Eesti juudi kogukonna esinaine, vandeadvokaat Alla Jakobson, jalgpalliliidu president Aivar Pohlak, volikogu liige Ants Leemets, tõlkija ja kirjastuse Varrak peatoimetaja Krista Kaer, lasteaia Õunake erirühma õpetaja Jaana Kamla. linna sotsiaal- ja tervishoiuameti sotsiaalhoolekande ja terviseosakonna juhataja Uku Torjus, ajakirjanik, tõlkija ja toimetaja Nelli Abašina-Melts, linnakantselei konsultant Priit Willbach, Linnamäe Vene lütseumi matemaatikaõpetaja Svetlana Ševtšenko, Tallinna maratoni ja Tallinna sügisjooksu peakorraldaja Mati Lilliallik, Säästva Renoveerimise Infokeskuse MTÜ juhatuse liige ja ürituse Ökomäss korraldaja Tarmo-Andre Elvisto ning Tallinna ülikooli professor Helen Sooväli-Sepping.

Samuti ITK keskhaigla õendus- ja hooldusabikliiniku direktor Eve Karmo, Lasnamäe sotsiaalkeskuse juhataja Ivika Kärner, kaitseväe orkestri ülem ja peadirigent Peeter Saan, linnakantselei finantsjuht Tiiu Maido, perekonnaseisuameti perekonnaseisutoimingute osakonna juhataja Ingrid Sarevet, Tallinna Linnatranspordi AS trammiteenistuse direktor Andres Vään, toidupanga tegevjuht Pieter Boerefijn, sporditegelane, olümpiavõitja Ivar Stukolkin ja olümpiavõitja Jaak Uudmäe, linna kommunaalameti teeregistriosakonna juhataja Inga Raadik, botaanikaaia metoodik Urmas Laansoo, Lepatriinu lasteaia direktor Tiiu Parbus, AS Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets ning helilooja ja pedagoog Tõnu Kõrvits.

TEENETEMÄRGI SAAJA: Linna abiga sai korda Kaarli kiriku orel

“Lisaks kirikute remondile saame linnaga koos olla abiks inimeste murede lahendamisel. Näiteks nõustamisel ja eakate abistamisel,” ütles teiste seas linnalt teenetemärgi saanud  EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus.

Aus tänas linnaisasid tunnustuse eest. “Jäin korraks mõtlema, et millega ma siis selle olen ära teeninud,” rääkis ta. “Tuli meelde päris palju asju, mis võivad ka linna jaoks olla tähelepanuväärsed, et mind on märgatud. Tallinna ja koguduste koostöö on viimasel ajal muutunud väga heaks. Võtame kas või selle, kui palju on linn kaasa aidanud kirikute remontimisel ja korrastamisel. Ka igapäevane suhtlus on muutunud hästi avatuks ja see on igati positiivne.”

Õpetaja sõnul tunneb Kaarli kogudus rõõmu, et linna abiga sai remonditud kiriku väärtuslik orel. “Samas ootab ees veel mitmeid uusi töid ja kokkulepped linnaga on meil nende tegemiseks juba olemas,” rääkis ta. “Küllap siis saab korda ka käärkambri poolne trepp, mis on osaliselt sisse varisenud, ja terve hulk väiksemaid töid, mis koos linnaga tänavu plaanis on.”  

Aus lausus, et lisaks kirikuhoonete korrastamisele võiks pöörata tähelepanu rohkem ka inimestele. “Inimeste murede lahendamisel saab kirik ja kogudus palju abiks olla,” märkis ta. “Näiteks moodsa sõnaga nõustamisel, mis on meie mõistes siiski hingehoiutöö, eakate abistamisel, mida kutsutakse sotsiaaltööks. Me näeme võimalusi pakkuda eakatele mitmesuguseid tegevusi kuni huviringideni välja. Aga saame koos pakkuda tegevust ka lastele. Kaarli kiriku juures ju tegutseb laste põhikool.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vello
29. apr. 2019 14:10
See oleks igati õige otsus! Mõlemad on selle tunnustuse juba mitmekordselt ära teeninud!