"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Potikelmus võttis ootamatu pöörde (0)
16. mai 2019
Mupo

Tallinnas on taas tegutsemas potimüüjad, kes püüavad oma kaupa pähe määrida eelkõige eakamatele inimestele.

Juurde lisatud video on salvestatud eile Paldiski maantee McDonaldsi juures, kus ohvriks sattunud vanapapi ei saanud enda ümber toimuvast kuigi palju sotti. Õnneks nägi auto ümber askeldavaid rumeenia päritolu välimusega mehi mupo Põhja-Tallinna piirkonnainspektor Pavel Boitsov ning kuna asi tundus kahtlane, siis sekkus müügiprotsessi.

“Tegutsetakse paarikaupa ning valdavalt kaupluste ja bensiinijaamade juures, kus parkivates autodes või autosse istuvate inimeste seast valitakse välja sobiv “ohver”.  Seejärel  istub üks paarilistest autosse juhi kõrvalistmele ning alustab vestlust,” selgitas Boitsov.

“Tähelepanu hajutamiseks pakutakse vaatamiseks mingit kaupa – antud juhtumil kööginugade komplekti –  samal ajal poetab teine paariline, nagu muuseas,  auto tagaistmele kotitäie potte ja panne. Seejärel asutakse kaupa sobitama. Kui ohver tõrgub, hakatakse teda survestama. Seda seni, kuni vastupanu raugeb ja raha vahetab omanikku.”

Päev hiljem, neljapäeval võttis lugu ootamatu positiivse pöörde — politseile saatis tänukirja intsidendis osalenud vanahärra poeg, kes soovis tänada inspektor Boitsovi. 

Tere

Soovin avaldada tänu Teie töötajale Pavel Boitsov, kes sekkus, kui tänavakaubitsejad üritasid minu isalt välja petta raha, väites et need köögiriistad maksavad 2000 eurot, aga teie saate need odavamalt. 

Kuna tegemist on ikkagi eaka inimesega, siis ta ei saanudki kohe aru, mida temast tahetakse, kuigi on muidu terane ja aktiivne mees. Igatahes suur lugupidamine ja tänu Teie töötajale. Loodan südamest, et Teie juures töötab palju selliseid kohusetundlike töötajaid nagu Pavel Boitsov. Veel kord suured tänud.Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.