"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Jüri Ratas: Reformierakond hakkab umbusaldama ühte teise erakonna Euroopa Parlamendi valimiste esinumbrit - tsirkus missugune (5)
16. mai 2019
Scanpix

"Vaevalt said Euroopa Parlamendi e-valimised alata, kui loen juba, et Reformierakond hakkab umbusaldama ühte teise erakonna Euroopa Parlamendi valimiste esinumbrit - tsirkus missugune," kommenteeris peaminister Jüri Ratas Valitsuse pressikonverentsi alustades. "Kui Reformierakond tahab teha kampaaniat, siis see on väga teretulnud ja seda tulebki teha, aga seda tuleb teha tänavatel inimestega kohtudes."

“Kui te küsite, kas Keskerakond läheb Reformierakonna tsirkusega kaasa? Ei, ei lähe kaasa,” ütles Ratas lühidalt.

Valitsuse istungil kiideti heaks Vabariigi Valitsuse 100 päeva plaan, mis koosneb 58 ülesandest. “Ma nimetan vaid mõned olulisemad ülesanded, mille eest soovime seista. Näiteks lasterikaste perede kodutoetuste tingimuste andmine, tagamaks lasterikastele ja noortele alustavatele peredele võimalust saada oma kodu soetamiseks kodulaenu riigi käendusel, ilma kohustusliku omafinantseeringuta.”

Lisaks toetati võitlust perevägivalla vastu. “Me analüüsime tänaseid menetluspraktikaid ja kujundame välja veel tõhusaid meetmeid, et seda vähendada, vajadusel ka seadusemuudatusi,” kinnitas Ratas. “Kindlasti toetame ka digitaalsete e-kirjade kasutusele võtmist ning seame erakorralise pensionitõusu eesmärgiks.”  

Valitsuse kindel seisukoht on, et rahapesul ei ole kohta Eestis. Lisaks tuleb edasi minna riigireformiga. “Loomulikult on Eestil tugev positsioon nii NATO-s kui ka Euroopa Liidus, Eesti jätkab välismissioonidel osalemist,” rõhutas Ratas.  

Ajakirjanikud küsisid Rataselt selle kohta, mida too arvab Prantsuse parempopulistliku Rahvusliku Liidu juhi, Marine Le Peni külaskäigust Eestis. “Vabariigi valitsus ei ole siia oma otsusega kutsunud Le Peni ja ei kutsu ka,” ei leia Ratas põhjust, miks Le Pen Eestit külastas.

“See, et üks valitsuse erakond kohtus Le Peniga, on demokraatiliku ühiskonna tunnus,” lisas Ratas, et tema Le Peniga ühiseid väärusi ei jaga. “Eesti ei muuda oma positsiooni olla edasi aktiivne NATO liikmesriik, samuti pooldame NATO laienemist.”

Aktsiiside muutmise kokkuleppeid saab demokraatlikus riigis teha vaid läbirääkimiste teel. “Me oleme kõiki aktsiise tegelikult koalitsiooniläbirääkimistel käsitlenud ja selles osas teeb valitsus oma otsuse lähinädalatel,” selgitas Ratas.

Põhimõte on, et alkoholiaktsiisi puhul me tõusu ette ei näe. Usun, et kõik erakonnad valutavad südant nii piirikaubanduse osas kui ka rahva tervise osas.

Keskkonnaminister Rene Kokk tutvustas ministeeriumi plaani ühendada eelarve- ja planeerimisühiskond. “Asja mõte seisneb selles, et viia koostöö paremaks erinevate rahade käsitlemisel ja moodustuks uus eelarve- ja strateegia osakond, mille tulemusena jääb vähemaks kolm töötajat ning lisakulusid eelarvesse 2019. aastal sellest ei tulene.”

Lisaks kutsus Kokk üles erametsa omanikke järgima riigi tava pidada metsades raierahu. “Üle Eesti on käimas RMK poolt metsa istutamine, siinkohal kutsun kõiki üles lisaks sõnadele aidata loodust päriselt ja minna metsa istutama.” 

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

siseminister töhe, koheselt
17. mai 2019 08:59
Koheselt kompetentsed organid töhe äsja ametisse astunud siseministri juhatusel - klaarida jõhkra rünnakuga lastele tuntud nn Kadrigeitina. Mingil põhjusel paljukiidetud Eesti nn meedia ei suuda tänaseni lahendada jõhkrat ja alatut juhtumit rünnakuga lastele. Puudub soov, huvi, võimekus, ebaprofessionaalsus mis iganes kuid kompetentsed organid töhe ja koheselt.
Uudiseid ka:
17. mai 2019 08:02
"Roxen kuulub Haapsalu ettevõttele Morobell, mis tegeleb Läänemerel tööstusliku kalapüügiga. Soome lipu all sõidab Roxen püügiõiguste ja kalapüügikvoodi tõttu. Morobelli juht Raivo Baum ütles Postimehele, et Roxen sattus Venemaa majandusvööndisse elektronkaardi vea tõttu ja jätkas eksikombel seal kahe tunni jooksul kalapüüki. Selle ajaga püütud 7,5 tonni kilu ongi Venemaa süüdistuse põhjuseks." Pealinn
tavaline poliitkisma
16. mai 2019 20:05
Kari stagnante jäid oma võimust ilma ikka 17-aastat siditud tõelised breeznevid koertesõbrad ja nüüd nutt ja hala lahti. Las stagnad nüüd rahulikult puhkavad valimistsükli jagu vähemalt kuid ei vist pajokk jäänd nigu niruks. Mis muud kui teeb stagnat härrad seltsimehed ja preilnad-prouad seltsinaised rohkem stagnat.
toomas
16. mai 2019 19:45
No las kasutavad reffid kohe alguses oma kaardi ära, siis pole edaspidi enam vaja seda umbusladamist tõsiselt võtta. Kogu Eesti opositsioonipoliiyika ja peavoolumeedia on muutunud pinnapealseks kraaklemiseks, kus süüdistatakse isikuomadusi, mitte sisulisi poliitilisi tegusid. Mis tegusid? See valitsus pole ju sisuliselt veel ametisse saanudki. See näitab, et Reformierakond ja tema õukonnameedia(ja ka üllatuslikult sotsid) on väga nõrga poliitilise kapitali ja närvikavaga ning neil puuduvad autoriteetsed ja tasakaalukad erudeeritud poliitikud. Seega ei ole ka karta, et Eesti elu sealtpoolt sisuliselt mõjutatakse ja juhitakse. 17 aastat Ansipi diktatuuri on Reformierakonna hävitanud!
Marine astub ette
16. mai 2019 17:06
Lugupeetavad Marine Le Pen on Prantsusmaa ja terve Euroopa lootus mitte mingi nn äärmuspopulist. Mis parata kui prantslaste hulgas ei ole mehi siis peab Marine asuma riiki juhtima teist võimalust lihtsalt ei ole Prantsusmaad ja Euroopat ei saa hävitada. Ja muide meenutame Prantsumaa ajalugu on ennegi raskel ajal prantslannad astunud ette oma maa eest. Austus Marine Le Penile terve Euroopa lootusele.