"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jüri Ratas: mina ei toeta, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali (5)
23. mai 2019
Svetlana Aleksejeva

Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse istungijärgsel pressikonverentsil, et mingil juhul ei toeta ta seda, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali.

Sama ideed toetas ka välisminister Urmas Reinsalu, kelle sõnul on isegi tiheasustusega piirkondades postkontorites liiga pikad järjekorrad.  

“See on uskumatu, sellega tuleb tegeleda,” skandeeris Reinsalu, olles kirjeldanud umbes 50-pealist järjekorda Omniva teeninduspunktis, ühes Tallinna suures kaubanduskeskuses.

Ratas lisas, et Omniva teemat arutas valitsus ka eelarvekohtumistel Vihulas ja tõstatus teema, et uus minister kohtub nendega lähiajal.

“Minu seisukoht on, et kojukanne peab olema tagatud,” ütles Ratas kindlalt.

Kolmapäeval teatas Omniva, et plaanib tööjõukitsikuse ja kojukande kallinemise tingimustes tulevikus ka ajalehed ja jõulukaardid maapiirkondades paiguti pakiautomaatidesse suunata. See aga nõuaks postiseaduse muutmist.

Omniva juhatuse liige Andre Veskimeister rääkis kolmapäeval ERR-ile, et ettevõte tegi mai algul analüüsi, millest selgus, et 82 protsenti Eesti inimestest elab kuue minuti autosõidu kaugusel lähimast pakiautomaadist. Kuivõrd see tähendab, et ligi 20 protsendil elanikest jääb lähim pakiautomaat kaugemale, kavatsevad nad tihendada pakiautomaatide võrgustikku. Möödunud nädalal võttiski Omniva vastu otsuse paigaldada tänavu kolme Balti riigi peale kokku 250 täiendavat pakiautomaati.

“Meie jaoks on inimesele lähedale minemine väga oluline. Inimese tarbimisharjumused muutuvad alles siis, kui teha asi talle kättesaadavaks ja see on mugav. Meie väidame, et pakiautomaat on mugav, nüüd on meie ülesanne see talle lähedale viia,” ütles Omniva juhatuse liige Andre Veskimeister. “Me oleme Eesti kõige suurem pakioperaator ja me kavatseme selleks jääda. Me teeme kõik selleks, et olla kõige suurema võrgustikuga operaator ja minna tarbijale nii lähedale kui vähegi võimalik,” ütles Veskimeister.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vello
25. mai 2019 10:39
Ja kui kogu teema üle natuke järele mõelda, on huvitav, et nõutakse teenuse säilimist, mille eest aga ükski neist, kes seda nõuavad ja antud teenust ainsatena ka reaalselt kasutavad maksta ei taha: ei lehe tellijad ega selle väljaandjad nagu ka riik härra peaministriga eesotsas oodates, et seda peaks tegema ettevõte mille see sama riik ise on muutnud riigiasutusest tavaliseks aktsiaseltsiks, mis peaks oma tegevuses lähtuma just eelkõige, et üldse võiks ja saaks normaalselt toimida, samadest reeglitest nagu teised samal turul toimivad ettevõtted. Ehk siis kui peaminister soovib teenuse senisel kujul ja mahus jätkumist peab ta leidma ka vahendid selle ostmiseks hinnaga, mis on sellise teenuse kvaliteetseks ja soovitud mahus osutamiseks vajalik. Ja keegi ei keela muidugi selleks kasutada ka antud ettevõttest omanikuna välja võetavat kasumit, kui sellist peaks muidugi leiduma aga mitte kohustama ettevõtet lihtsalt kandma kulud ja leidma selleks vajaliku raha siis kust tahes. Kui just nõukogude aegne väärastunud majandusmudel meil endiselt au sees pole ja edasi ei toimi.
tallatee
24. mai 2019 11:20
Otsustavad ikka need, kes vastutavad määravate varaliste, ja ka isiklike mittevaraliste, huvide kaitstuse eest.
Oehh
24. mai 2019 05:27
Kes sinu käest küsis, Jura? Võiksid vahel pool suud kinni hoida, paistaksid targem välja. Sel juhul tuleb esmaspäev lehevaba päev teha, sest praegu tegeldakse tööseadusandluse massilise rikkumisega, postikandjad ei saa teist vaba päeva sest asendajaid ei ole võtta. Minu trepikojas elab õbluke naine, kes pole viimased 2 aastat isegi puhkust täies ulatuses saanud(!). Varem saadi abi koolinoorte toel, nüüd ei taha nooredki hommikul kell 3 ennast voodist välja sundida selle palga eest.
Vello
23. mai 2019 17:55
Isikliku eeskujuga siis!
Vello
23. mai 2019 17:54
Jüri ja teised tema kaastöötajad võivad ju nädalavahetustel ühiskondlikus korras posti kojukandega tegeleda. Nagu nõukogude aegsed timurlased. Saaksid ka natuke üleliigseid kilosid vähemaks ja nakataksid isikliku eluga teisigi, kes arvavad, et igasugune teenindustöö vaid miinimumpalka väärt on!