"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita ja Pikakari supelrandades heisatakse Sinilipp (0)
31. mai 2019
Albert Truuväärt

Tänavusel hooajal heisatakse Pirita ja Pikakari supelrandadel taas rahvusvaheline kvaliteedi ökomärgis Sinilipp.

Tallinna kahte supelranda tunnustatakse kvaliteedimärgiga Rahvusvahelise Keskkonnahariduse fondi FEE poolt juba kuuendat aastat järjest. Samuti on uhke ökomärgise Sinilipp omanik Pärnu rand.

Eesti Looduskaitse Selts, kes on Rahvusvahelise keskkonnahariduse fondi FEE esindaja Eestis, teatas, et rahvusvaheline žürii otsusega said kaks Tallinna supelranda – Pirita ja Pikakari – taas heisata sinilippu tänavusel hooajal. Rahvusvahelise ökomärgise „Sinilipp“ saamine eeldab põhjalikku ettevalmistust, kvalifitseerimiseks on vajalik täita 32 kriteeriumit ja sellel aastal ei olnud žüriil ühtegi märkust ning otsus saadeti kiidusõnadega tehtud töö eest. Kriteeriumite täitmisel on suur panus Pirita Linnaosavalitsusel ja Põhja-Tallinna Valitsusel koostöös Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Kommunaalametiga.

Tallinna Keskkonnaamet planeerib suviseks rannahooajaks mitmeid keskkonnahariduslikke tegevusi. Koostöös Pernova hariduskeskusega on Pirita ja Pikakari randades nädalavahetustel kogu perele mõeldud tegevustelk „Hoia merd“. Tegevustelgis pakutakse juhendajate eestvedamisel erinevaid õppemänge merekeskkonnaga tutvumiseks ja puhta mere hoidmiseks, ülevaade erinevatest rannatüüpidest, merega seotud taimedest, loomadest, lindudest ja kaladest. Selline tegevus aitab tõsta osalejates teadlikkust Läänemere keskkonna probleemidest. Pirita rannas on juulikuus üleval näitus „Mereprügi“, mis suunab tähelepanu merekeskkonna hoidmisele.

2019. aastal heisatakse Sinilipp 45 riigis 4560 supelranda ja väikesadamasse üle maailma. Eestis taastati võimalus taotleda Sinilipp alates 2014. aastast Tallinna Keskkonnaameti ja Eesti Looduskaitse Seltsi koostöö raames. Tallinnas koordineerivad sinilipuga tunnustatud randade haldamist Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsused ning keskkonnateadlikke tegevusi Tallinna Keskkonnaamet.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.