"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aas: CO2 kvoodi hinnatõus võib Ida-Virumaal töötuks jätta 1000 inimest (2)
03. juuni 2019
Scanpix

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tunnistas, et süsihappegaasi (CO2) kvoodi hinnatõus võib tuua kaasa kuni tuhande inimese tööta jäämise Ida-Virumaal, kirjutab ERR.

“Hinnad CO2 kvootidele on märgatavalt tõusnud. Kui 2018. aasta alguses oli CO2 kvoodi hind seitse eurot, siis nüüd 24 eurot vahepeal isegi 27 eurot. Väga kiiresti on toimunud hinnas olulised muutused ja põlevkivielekter ei ole praegu konkurentsivõimeline. Seetõttu on Ida-Virumaal kujunenud olukord, kus väga paljud inimesed ei ole hetkel veel tööta, aga keda ähvardab töötuks jäämine,” tunnistas Aas ERR-ile pärast energeetikaala ametiühingute ja ametiühingute keskliiduga kohtumist.

Ühe meetmena inimeste tööl hoidmiseks on katelde hoidmine reservis.

Ligi 500 inimest on tänaseks juba koondamisteated kätte saanud, kuid ametiühingute teatel võib kõige mustema stsenaariumi korral kaotada sissetuleku enam kui 6000 inimest.

“See (6000 inimest – toim) on koos kõikide tugistruktuuride ja pereliikmetega. Aga otseselt võib see puudutada 800 kuni 1000 inimest,” tunnistas Aas. “Siin tuleb ka arvestada, et koondatavate hulgas on erinevaid inimesi – on neid, kes on juba pensionieas ja ka neid, kes saavad varem pensionile tulenevalt oma töökohast. Aga loomulikult on ka neid, kes on täiesti tööeas.”

Majandusministri sõnul täpsustati esmaspäeval toimunud kohtumisel nii koondamisohus olevate inimeste arvu, kui arutati ka selle üle, milliseid meetmeid saab riik lühiajaliselt või pikemas perspektiivis kasutusele võtta. Aas tunnistas, et üks võimalus hoida inimesi tööl on katelde reservis hoidmine.

“Koos CO2-st tulenevate muutustega peame mõtlema ka oma energiajulgeolekule. Ja ühe meetmena tuleb kindlasti kõne alla ka katelde hoidmine reservis. Teatud ajahetkedel on need ka konkurentsivõimelised, kui hüdroenergiat vähem.”

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tööjõupuudus üüratu
4. juuni 2019 06:52
Viimaks ometi tulevad tublid narvatjaanid Tallinnamaale appi üüratut tööjõupuudust murdma. Kaua võivad u kraiinalased muudkui tööd murda töllerdavatest musulmannidest taltechidest tegelt mingit tolku ei ole vaid tagument urvakil. Rohkem rohkem narvatjaane Tallinnamaale tööjõupuuudus üüratu lausa murrab kauas võib?
elukeskond
3. juuni 2019 22:12
aga meil pidi olema ju tööjõu puudus ja milleks siis peab neid sisse tooma Aafrikast kui omal tuhanded inimesed tööta?Tuleb inimesed, lihtsalt selle rahaga mis kuluks muidu immigrantide üleval pidamiseks,toetada ümber õpet ja asutada seal isegi uusi ettevõtteid.Meil on orjentatsioon kunstlikult vaeks keeratud.Loodust seda emakest maad,meie elukeskonda peab kaitsma inimese röövelikku suhtumise eest.