"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Erikomisjoni avalik istung keskendub idapiiri väljaehitamise ettevalmistamisele (4)
03. juuni 2019
Scanpix

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Riigikontrolli ülevaadet Eesti idapiiri väljaehitamise ettevalmistamisest ja sellega seotud murekohti.

Erikomisjoni esimees Jürgen Ligi märkis, et avalikkust vapustavad sündmused toovad riigivalitsemisse paratamatult järsult teemasid, mis on läbi töötamata, kuid millega tuleb siiski kiiresti tegeleda. „Enne Eston Kohveri röövimist ei olnud kallid piirirajatised Siseministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti ega teiste ametkondade prioriteet ning neid ei peetud enne piirilepingut ka tingimata sobivaks. Seepärast on pärast juhtunut mõistetav suurte valearvestuste risk. Erikomisjon püüab saada pilti ette nendest, nende parandamise võimalusest ja võimalustest vältida samasuguseid teiste suurprojektide puhul,“ tõi Ligi välja.

Riigikontroll tegi ülevaate Eesti idapiiri väljaehitamise ettevalmistamisest ning uuris, millise eesmärgi ja kriteeriumid olid piiri väljaehitamiseks seadnud valitsus, Siseministeerium ja Politsei- ja Piirivalveamet. Uuriti, milliseid alternatiivlahendusi oli kaalutud ning milliste argumentidega oli põhjendatud valitud lahendust. Ülevaates analüüsiti ka idapiiri väljaehitamise ja ülalpidamisega seotud riske ning nende maandamise meetmeid. Ülevaade hõlmab idapiiri väljaehitamise ettevalmistusi 2014. aasta septembrist 2018. aasta detsembrini.

Istungile on kutsutud siseminister Mart Helme, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ning Siseministeeriumi ja Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata www.youtube.com/riigikogu.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vello
3. juuni 2019 10:34
Pole vaja kohvrit teab kuhu vedelema jätta, siis ei röövi ega varasta ka keegi seda.
Eesti Wabariik
3. juuni 2019 10:08
kestis 20.a. ja riigipiir ehitati kohe välja!!!! See moodustis ei saa 27 aasta jooksul isegi piiri välja ehitatud, kui kaua kokutate, pole sedagi vaja lähtudes 15. oktoobril 1939 salajasest koostööpaktist;)
Vello
3. juuni 2019 10:37
Ilmselt Eesti Wabariigi ajal tehtud ja hiljem täiesti mõttetuks osutunud ivesteering nüüdse vabariigi otsustajaid tagasi on hoidnudki. Eks ajaloost ole ikka kasulik õppida, ehkki on muidugi valikute küsimus mida just keegi parasjagu õpib!
Kindlus Euroopa
3. juuni 2019 08:58
Euroopal peab olema piir Idas, Lõunas, Läänes ja Põhjas ja tuleb teha selgeks ei ole tegu vaid Eesti ja Venemaa vahelise piiriga. Seega koheselt klaarida mingi Kargaja Mutti poolt Euroopa lahtilastud neegerrahvaste ja arrabidega tavaliste illegaalidega ja kogu sats kupatada Euroopast välja. Elik peab olema piir ja otse loomulikult kõikjal Idas, Lõunas, Läänes ja Põhjas - Kindlus Euroopa. Elik töhe Marine Le Pen ja Matteo Salvini ja koheselt klaarib muttide ja joodikutega.