"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Maxima kinkis raamatukogule üle poole tuhande lasteraamatu (0)
03. juuni 2019
Raul Mee

Maxima kinkis Tallinna keskraamatukogule lastekaitsepäeva eel 600 lastekirjanik Kätlin Vainola ja illustraator Elina Sildrega koostöös valminud tegelusraamatut "Minu Eesti seiklus".

Raamatud anti üle koos Tallinna Õismäe Vene Lütseumi teise ja neljanda klassi õpilastega joonistades ja nuputades. 

Autorid Kätlin Vainola ja Elina Sildre rääkisid üritusel lastele, kuidas said peategelased Pliks ja Plaks raamatukaante vahele ning joonistasid selle ilmestamiseks jutu tahvli peale.

“Nagu näete käib Elina pidevalt paberi ja pliiatsiga ringi ning joonistab enda ümber toimuva paberile. Kui ka kellelegi teist meeldib pidevalt joonistada, siis võib suure tõenäosusega ka teist illustraator saada ja hakkate koostöös Maximaga raamatuid välja andma,” rääkis üritusel raamatu autor Kätlin Vainola lastele.
 
“Peame laste ja noorte arengut oluliseks ning loodame, et raamatust leiab uusi teadmisi ning põnevat infot Eesti kohta. Otsustasime Maxima 15. juubeliaasta raames Tallinna keskraamatukogule kinkida raamatud, et veelgi rohkem lapsi saaksid selle abil Eestit paremini tundma õppida ning põnevalt aega veeta,” sõnas Maxima personalijuht Lea Kimber.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.