"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riigikogu arutab 5G tehnoloogia võimalikku mõju keskkonnale (0)
04. juuni 2019
Scanpix

Riigikogu sotsiaalkomisjon ja keskkonnakomisjon arutavad täna avalikul istungil kollektiivse pöördumise alusel 5G tehnoloogia paigaldamisega seotud asjaolusid ja võimalikku mõju inimeste tervisele ja keskkonnale.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul on arutelu vajalik, kuna see annab võimaluse kuulata ära erinevad osapooled ning vähendada inimeste hirme ja muresid seoses tehnoloogia arenguga. “Homsel komisjoni istungil kuulame ajasse puutuvate ametiasutuste seisukohad ja mobiilsidevõrkude mõju, tehtud analüüside ja kavandatavate sammude kohta,” ütles Mölder pressiteate vahendusel.

Mölder märkis, et meile teadeolevalt valdav osa uuringutest on jõudnud järeldusele, et pikaajalisel pideval kokkupuutel ei oma 5G inimese tervisele ohtliku mõju. Erinevad uuringud on toonud välja ka asjaolu, et 5G tehnoloogia ei erine suuresti tervisemõjude osas 4G tehnoloogiast. Komisjoni esimehe sõnul on oluline kuulata ära erinevate osapoolte hinnangud ning liikuda teemaga edasi.

Keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar ütles, et atmosfääri ja keskkonnaga seotud asjaolusid on ka varem käsitletud vastavates ametkondades. “Keskkonnakomisjonile pole seni tulnud teavet mobiilside võrkude rajamise ja tegutsemisega kaasnevate eluohtlike keskkonnariskide kohta. Täiesti selgelt mõjutavad meid igapäevaselt erinevad kiirgused. Kindlasti tuleb elektromagnet kiirguse uuringutesse rohkem panustada, meie teadlastel on võimalus siinkohal olla selle valdkonna eestvedajateks,” ütles Savisaar.

Arutelu aluseks on riigikogu menetluses olev Liis Ellerti algatatud kollektiivne pöördumine “Nõuame 5G tehnoloogia paigaldamise peatamist Eestis!”. Pöördumise algatajate ettepaneku kohaselt tuleb 5. generatsiooni tehnoloogia ehk 5G paigaldamine peatada, kuni selle tehnoloogia võimalikke ohtlikke mõjusid inimeste tervisele ja keskkonnale on täielikult uuritud tehnoloogiaärist sõltumatute teadlaste poolt ning on saadud neilt kinnitus, et see tehnoloogia on ohutu nii inimestele kui ka keskkonnale.

Teisipäevasele avalikule istungile on kutsutud pöördumise algataja, Keskkonnaministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Tallinna Tehnikaülikooli, Sotsiaalministeeriumi, Terviseameti, Eesti Linnade ja Valdade Liidu ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu esindajad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.