"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Maa tuleb täita lastega (2)
16. juuni 2019
Scanpix

"Eesti pered igatsevad kolmandaid ja järgmisi lapsi," kommenteeris rahvastikuminister Riina Solman hiljutist küsitlust, mille põhjal peetakse kolmelapselist peret Eestis ideaaliks isegi sagedamini kui kahelapselist.

Rahvastikuminster Riina Solman külastas Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu kümnendale aastapäevale pühendatud perepäeva Vudila mängumaal. “Kolme ja enama lapsega pered on meie ideaale tõsiselt võtnud ning palju lapsi ongi tõeline rikkus,” tunnustas minister lasterikkaid peresid.

“Vaadates möödunud aasta statistikat, suurendas  asterikka pere toetus kolmandate laste sünde mullu lausa veerandi võrra. Selge on ka see, et suurema perega kaasnevad palju suuremad kulutused. On väga suur vahe, kas peres on üks või neli last. Loomulikult peab ka riik aitama, sest lasterikkad pered on meie ühiskonna selgroog,” sõnas minister Solman.

Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu juhatuse liige Lea Vaabel märkis, et riigi tähelepanu ja tugi paljulapselistel peredel on äärmiselt oluline. “Lasterikaste perede vanemad annavad väga suure panuse ühiskonna jätkusuutlikkusse kuid vajavad tihti ka ise tuge. Vabatahtliku tegevuse raames organiseerib Eesti suurim lasterikaste perede liit juba täna pea 160-le perele toidu ja riideabi ning toetab paljulapselisi peresid,” ütles Lea Vaabel.

Kohtumisel lasterikaste perede liiduga märkis minister Solman, et paljudel vanematel ei jää perelisa saamata mitte jooksvate kulude, vaid hoopis eluaseme kitsikuse tõttu. „Seepärast on Isamaa eestvedamisel koalitsioonilepingus eraldi välja toodud punkt  riigipoolsete meetmete väljatöötamisest lastega perede toetamiseks eluaseme hankimisel,“ rääkis Isamaa minister Riina Solman.


Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Elmar
17. juuni 2019 09:20
Mida neid siia vaesusesse sünnitada. Pärast jooksevad siit varaste ja pättide juurest minema.
See suunamuutus on nüüd Sinu kätes;)
16. juuni 2019 13:14
Võim on ju Teite käes, loodame, et olete tegudeinimene.