"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
GALERII JA VIDEO! Dirigent Loitme: ma olen trammitüdruk (0)
18. juuni 2019
Albert Truuväärt

"Juba esimesest klassist alates põrutasin ma trammiga kooli," ütles tütarlastekoori Ellerhein endine peadirigent Tiia-Ester Loitme. "Praegu ma tulin selle trammiga. Tore oli sõita."

Vaata galeriid (66)

Dirigent Loitme rääkis, kuidas ta sõitis lapsepõlves trammiga kooli. “Trammides oli palju rahvast,” meenutas ta. “Tramm sõitis mõnel kohal võimatult aeglaselt.”

Loitme rääkis ka oma emalt kuuldud meenutusi hoburaudteest, kuidas hobune vaevaliselt Tõnismäelt üles rühkis ja siis allamäge hoidis hobune jalgu vastu, et vagun talle selga ei sõidaks.

Ellerheina koori peadirigent Ingrid Kõrvits ütles, et on uhke tunne vaadata Ellerheina nimelist trammi.

“Tahaks tänada seda inimest, kelle peas tekkis mõte hakata trammidele nimesid panema,” ütles ta. “See on üks väärt mõte. Ma ei tea, kas kusagil mujal maailmas on ka midagi sarnast, aga meil Tallinnas on. See on väga vahva.!”

Kõrvits ütles, et teade nimelisest trammist oli koorile fantastiline uudis. “Alguses jäime kooris tummaks ja sellele järgnes eufooria,” sõnas Kõrvits. “Suur tänu idee autoritele ja selle teostajatele.”

Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul lisab Ellerheina nime kandev tramm juba sõitvatele kümnele muusikatrammile toreda mažoorse noodi.

“Koorimuusika on laias maailmas Eesti kultuuri visiitkaardiks,” ütles Boroditš. “Kaalusime pikalt, millise koori nimi järjekorras üheteistkümnendale muusikatrammile anda ja mitme omanäolise kandidaadi hulgast jäi sõelale Ellerhein. See pea seitsekümmend aastat tagasi loodud koor kehastab meie koorikultuuri ehk kõige eredamalt, ühendades imetabaselt noorusliku elurõõmu, akadeemilise vaoshoituse, küpse professionaalsuse ning vaieldamatu andekuse. Ellerhein on lihtsalt nii sädelev, värske ja omanäoline, et väärib esiletõstmist.” 

Täna saatis Tallinna Linnatranspordi AS Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile Eesti koorikultuuri ühe eredaima esindaja koori Ellerhein järgi nimetatud trammi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.