"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kõlvart selgitas rohelistele ja linnaaktivistidele Reidi tee projekti muutuse vajalikkust (0)
19. juuni 2019
Albert Truuväärt

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart selgitas tänahommikusel kohtumisel roheliste ja linnaaktivistidega ühendusest "Merelinna kaitseks"  Reidi tee projekti muutuse vajalikkust. 

“Kui rajame uue tee, on meie eesmärgiks algusest peale vältida pudelikaelu,” ütles Mihhail Kõlvart. “Reidi tee muudatused ei ole põhimõttelised, vaid tehnilised. Jutt ei ole Reidi tee kui terviku muutmisest, vaid projekti muutmisest kolmel lähestikku paikneval ristmikul.”

Linnapea osutas, et muutuste aluseks on Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste analüüs, mis viitab, et varasem, laiemate ristmikega projekt võimaldas selgelt suuremat liikluse läbilaskvust. 

Analüüsist järeldub, et kitsam projekt võib tekitada tippkoormuse ajal 20-30 protsendise liikluse ülekoormuse ristmikel. “Ma ei näe sellises ülekoormuses midagi rohelist. Pigem on kõigi huvides, et sadamasse saabujad sealt viivitusteta minema saaks,” ütles Kõlvart.

Linnapea mainis, et juba ettenähtavaid puudusi projektis tasuks praegu ennetada, selle asemel, et neid hiljem korrigeerida.  “Me ei aruta seda, kas Reidi teed on vaja – see kujutab endast ka ühendust Pirita, Lasnamäe ja kesklinna ning Põhja-Tallinna vahel,” sõnas linnapea. 

Linnapea sõnas, et kahtlemata vajab Tallinn laiemat arutelu selles osas, milline on optimaalne autode ja kergliiklejate suhe linnas. “Reidi tee loob paremad võimalused ka kergliiklejatele. Kasvav linn vajab paremaid ja targemaid liikluslahendusi,” lisas Kõlvart.  

Linnapea tegi ettepaneku jätkata ühendusega “Merelinna kaitseks” konsultatsioone nii Reidi tee ehituse kui üldisemalt linnaruumi arendamise osas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.