"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII! Vabaduse väljakul näeb fotonäitust "Laulupeo teekond läbi aja" (0)
02. juuli 2019
Mats Õun

Kingitusena Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta puhul avatati Vabaduse väljakul fotonäitus "Laulupeo teekond läbi aja". Näituse on koostanud ajaloolane Jaak Juske koostöös Fotomuuseumi ja Tallinna Kultuuriametiga.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul räägib uus fotonäitus Tallinnas peetud üldlaulupidude loo läbi rongkäikude. “Esimene laulupidu Tallinnas oli III üldlaulupidu aastal 1880 ja sellest ajast peale on pealinnas võõrustatud pidulisi üle kogu Eesti. Juba paari nädala pärast saavad lauljad, tantsijad ja pillimängijad taas rongkäigus kokku ja moodustub pidulik kolonn läbi linna. Vanad fotod annavad hea võrdluse, kuidas linn ja pidu on aastakümnetega muutunud,” lisas abilinnapea.

Näituse koostaja Jaak Juske valis näituse fookuseks just rongkäigu. “Valisime välja üle 70 ajaloolise foto üldlaulupidude rongkäikudest aastatel 1896-2014. Fotodelt on näha, kuidas on rongkäigu teekond varasemalt kulgenud ning see annab kõneka ülevaate, kuidas on erinevad riigikorrad ja ajastud muutnud rongkäigu ilmet. Mõned rongkäigu teekonna äärde jäävad paigad on üpris vähe muutunud, kuid rida kohti läbinud lausa mitu suurt muutust,” sõnas Juske.

Näitus on avatud Vabaduse väljakul 20. juunist 9. juulini.

Tallinna Kultuuriamet tänab Anneli Jalavat (Tallinna Linnamuuseum), Eesti Ajaloomuuseumi, Rahvusarhiivi, Rahvusarhiivi filmiarhiivi, Eesti Vabaõhumuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi, Ekspress Meediat, Õhtulehte, Scanpix Baltics’it.

Vaata galeriid (25)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.