"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas arutas Levitsiga kaitsekoostöö tihendamist (2)
10. juuli 2019
Scanpix

"NATO on meie julgeoleku alustala ning me mõlemad panustame sellesse koostöösse tugevalt. Seejuures mitte ainult julgeolekut tarbides, vaid seda ka ise pakkudes," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Peaminister Jüri Ratas arutas Läti uue presidendi Egils Levitsiga kaitsekoostööd, Euroopa Liidu tulevikuga seotud küsimusi ning digiteemasid, vahendas BNS. 

Ratas ja Levits pidasid oluliseks tugevdada jätkuvalt siinse piirkonna julgeolekut, edastas valitsuse pressiesindaja. “NATO on meie julgeoleku alustala ning me mõlemad panustame sellesse koostöösse tugevalt. Seejuures mitte ainult julgeolekut tarbides, vaid seda ka ise pakkudes,” ütles Ratas.

“Kindlasti on väga oluline, et meie kaitsekulud püsivad kokkulepitud tasemel ning me arendame koos liitlastega enda olulisi võimekusi. Samuti pakub nii Eesti Tallinnas tegutseva küberkaitsekeskuse kui ka Läti Riias asuva strateegilise kommunikatsiooni keskuse kaudu ekspertteadmisi kõigile alliansi liikmetele,” sõnas Ratas.

Peaminister rõhutas kohtumisel, et lähedaste sõprade ja naabritena on Eestil ning Lätil igas eluvaldkonnas ja iga päev palju kokkupuuteid. “Me mõtleme ühtmoodi, peame tähtsaks õigusriiklust ning rahvusvahelisel õigusel põhinevat keskkonda. Seepärast on oluline, et teeksime oma seisukohtade kujundamisel ja esitamisel tihedat koostööd nii Baltikumis kui ka Põhjala riikidega,” ütles ta.

Ratas ja Levits rääkisid ka digivaldkonnast. “Oleme mõlemad digiriigid ja sellel alal koostööd edendades saame vähendada tarbetut bürokraatiat ja teha kõigi meie inimeste elu lihtsamaks. Loodame näiteks peatselt alustada Eesti ja Läti rahvastikuregistrite automaatset andmevahetust, mille käivitamise leppisime kokku mullusel Eesti ja Läti valitsuste ühisistungil. Sellele võiks lisanduda digiretseptide vahetamine,” ütles Ratas.

Majandusteemadest puudutati kohtumisel elektrivõrkude sünkroniseerimist Kesk-Euroopaga ning kiiret edasiliikumist Rail Balticu projektiga.

Ratas ja Levits rääkisid ka keskkonnaküsimustest ning võimalusest luua ühtne pandipakendi süsteem, mis aitaks kaasa reostuse vähendamisele Eestis, Lätis ja Läänemeres.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Elmar
11. juuli 2019 09:27
Kaks debiilist sõdalast koos.Naeruväärne!!!!!
tõeline eurooplane
11. juuli 2019 07:18
Egils Levits tõeline eurooplane lätlasest juudina igati tasemel mees Läti presidendiks aastaid hoidnud läti identiteeti ja lätlust. Läbi ja lõhki kompetentne Euroopa asjades loodetavasti tajub Riiat kui suurlinna rahvusvahelist metropoli hoolimata elanikkonna märgatavast vähenemisest viimastel aastatel.