"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Täna lastakse Pirital vette viikingipaat (0)
16. august 2019
Pirita Vaba Aja Keskus

"Pirita on uhke, et elanikud on oma käega valmistanud meie mereäärsele linnaosale ajaloolise paadi, mida saavad kasutada nii noored kui ka vanad. Mul on heameel, et oleme suutnud koostöös ettevõtete, kogukonna ja seltsidega elustada Pirital mitu mereteemalist üritust, mis on olnud huvitavad ja harivad," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Täna saab nimeristsed Pirita Vaba Aja Keskuse tellimusel valminud viikingipaat ning läheb pärast pidulikku vettelaskmist katsuma Tallinna lahe laineid. Viikingipaadi vettelaskmine ja nimeandmine toimub täna kell 15 Pirita ranna surfialal.

Eeskujuks võetud oselvar faering paadi eeskujul valminud veesõiduk on 6,5 meetrit pikk ja mahutab 6-7 inimest.

Paat on valminud Islandi kooliga viikingilaevade ehitaja Anti Kreemi käe all ja oma panuse viikingipaadi ehitamisse andsid ka Noorte Kotkaste Tallinna maleva Mererühma noored ja teised abilised. Paat on ehitatud tänapäevastest materjalidest, aga traditsioonilisel viisil. 

Liinat ütles, et viikingipaat antakse kasutada sõudmise ja purjetamise õppimiseks Tallinna maleva Mererühma noorkotkastele.

8. juulil püsitati Pirita Vaba Aja Keskuse territooriumile käsitöötelk, kus alustati viikingipaadi ehituse ja õpitubadega. Rohkem kui kuu aja jooksul on olnud päris palju abikäsi, aga ka uudistajaid. Paadimeister Anti Kreemi sõnul on paadiehitamist käinud vaatamas nii turiste kui ka kohalikke, teiste hulgas ka vanu paadimeistreid.

Oselvar on Norrast pärit paadiklass, selliseid hakati ehitama 16. sajandil. Norras sõidetakse nende paatidega regatte veel tänapäevalgi.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.