“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VAATA FOTOSID! Selgusid Aasta Õpetaja nominendid (0)
28. august 2019
Albert Truuväärt

"Hea õpetaja ei saa teha tööd kaheksast viieni, ta kasvab ja areneb koos oma õpilastega ööpäevaringselt, elades läbi nende muresid ja rõõme. Ainult kestva ja hoolsa tööga saavutab soovitud sihi - turvalise ja tulemusliku hariduse," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Vaata galeriid (62)

Minister Mailis Reps kuulutas kolmapäeval välja peatselt algava kooliaasta puhul toimunud pidulikul haridustöötajate vastuvõtul välja Aasta Õpetaja konkursi nominendid 11 kategoorias.

Laureaadid selguvad Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab”, mis toimub 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas.

Minister Repsi sõnul ei ole kui tahes suur auhinnaraha piisav selleks, et tänada ja tunnustada õpetajaid, kes pühendavad oma elu meie tuleviku tegijate harimisele.

Vastuvõtul peetud kõnes soovis minister Reps kõigile kerget, rõõmsat ja tulemuslikku kooliaastat.

Aasta Õpetaja 2019 lõppvooru nominendid selgusid riikliku komisjoni põhjalike arutelude tulemusel. Kokku selgitati välja 11 kategooria nominendid.

Aasta õppejõu nominendid Alar Kilp Tartu Ülikoolist, Kaido Kikkas Tallinna Tehnikaülikoolist ja Tiia Rüütmann Tallinna Tehnikaülikoolist. 

Aasta õppeasutuse juhi nominendid on Eda-Mai Tammiste Aegviidu lasteaiast ja Anija valla lasteaedadest, Maarja Merigan Tallinna 32. keskkoolist ja Margo Sootla, Väätsa põhikoolist nüüdsest Paide riigigümnaasiumist.

Aasta klassijuhataja nominendid on Inge Mälzer, Rõuge põhikoolist Võrumaalt, Kadi Kaja, Saue gümnaasiumist ja Triin Heinsalu Ristiku põhikoolist Tallinnast. 

Aasta kutseõpetaja nominendid on Kristi Tiido Tallinna Teeninduskoolist, Meeta Heinaste Tallinna Ehituskoolist ja Reet Mets Heino Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist. 

Aasta klassiõpetaja nominendid on Annika Tõnurist Sillaotsa koolist Tartumaalt, Merike Tiidrus Kohila gümnaasiumist Raplamaalt ja Siiri Jõgisuu Urvaste koolist Võrumaalt.

Aasta lasteaiaõpetaja nominendid on Heidi Jakobson Lääne-Virumaa eralasteaiast Kaur, Irina Jefimova Narva lasteaiast Päikene ja Kersti Kuusk Tallinna Endla lasteaiast ja  Kopli lasteaiast.

Aasta gümnaasiumiõpetaja nominendid on Gerrit Kanarbik, Saku gümnaasiumist, Kristelle Kaarmaa Jõhvi gümnaasiumist ja Lauri Mällo Tartu Jaan Poska gümnaasiumist. 

Aasta põhikooli aineõpetaja nominendid on Julia Smirnova Kohtla-Järve Maleva põhikoolist, Kadri Kosk, Tartu Raatuse koolist ja Rasmus Kits Tallinna 21. koolist. 

Aasta tugispetsialisti nominendid on Krista Leisber Emmaste lasteaiast Naksitrallid ja Emmaste põhikooli sotsiaalkeskuse lastekeskusest, Larissa Tsõganova Narva lasteaiast Tareke ja Raili Lao Haapsalu Viigi koolist. 

Aasta hariduse sõbra nominendid on Estonia SPA Hotels AS Pärnust, Hannes Maripuu Tallinna Loomaaiast ja Virve Õunapuu Hageri Muuseumist Raplamaalt. 

Aasta haridusteo nominendid on Liikuma kutsuv kool: pilootkoolist mentoriks, Antsla gümnaasiumist; Luua Metsanduskooli õpilaste innovatsiooniprojekt “Flying Forest” ja piirkondlik eesti keele kui teise keele metoodikakeskus Tartu lasteaiast Kelluke.

Võitjad selguvad seitsmendat korda toimuval Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab” 5. oktoobril ehk õpetajate päeval Jõhvi Kontserdimajas. Riiklikud hariduspreemiad suurusega 10 000 eurot ning elutööpreemia laureaadile 65 000 eurot määrab valitsus. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Märtsis kuulutas haridus- ja teadusministeerium välja konkursi parimate haridustöötajate tunnustamiseks. Mais alustasid tööd piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduskomisjon, kelle ülesandeks oli valida välja finalistid ehk need õpetajad ja haridustöötajad, kelle kandidatuur liikus edasi riikliku komisjoni lauale. Augustis kogunes riiklik hariduspreemiate komisjon, et selgitada välja nominendid ja teha ettepanekud aastapreemiate osas. Elutööpreemia kategooria kandidaadid jõudsid otse lõppvooru. Riiklik hariduspreemiate komisjon teeb laureaadi ettepaneku valitsusele. Kõikide kategooriate võitjad selguvad 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas toimuval pidulikul galaüritusel “Eestimaa õpib ja tänab”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.