"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sisekaitseakadeemias alustas õppeaastat ligi tuhat õppurit (1)
30. august 2019
Arno Mikkor

"Akadeemia sai värskelt seitsmeaastase akrediteeringu, samuti avasime uue kaasaegse õppekompleksi Tallinnas," sõnas sisekaitseakadeemia rektor Marek Link.

Sisekaitseakadeemias alustas reedel piduliku aktuse ja rivistusega uut õppeaastat ligi tuhat õppurit, 414 nendest on verivärsked esmakursuslased.

Õppureid tervitasid teiste seas nii akadeemia rektor Marek Link kui ka rahvastikuminister Riina Solman, politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela, justiitsministeeriumi asekantsler Priit Kama, maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid ning päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelt.

Rahvastikuminister Riina Solman tõdes, et sisekaitseakadeemia õppurid on valinud hooliva elukutse kogu eluks. “Just hooliva, sest nendes erialades, mida õpite, tuleb seista inimeste ja riigi turvalisuse ning heaolu eest. Elukutsed, mis olukorrast sõltuvalt nõuavad ühelt poolt inimlikkust, hoolivust, ausust ja teisalt sihikindlust, julgust, kiiret otsustavust. Olukorrad vahelduvad kiiresti. See paneb teid korralikult proovile,” lisas Solman.

Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Andres Pung on rõõmus, et akadeemiasse tulevad õppima üha eripalgelisemad, erineva kogemuse ja vanusega õppijad. “See näitab, et elukestev õpe on meil akadeemias muutunud reaalsuseks, et akadeemia muutub paindlikumaks ja arvestab nii erinevate õppijate kui ka riigi vajadustega,” tõdes ta ning lisas, et akadeemia esmane kohus on valmistada ette piisavalt hea professionaalse tasemega Eesti siseturvalisuse eri valdkondade töötajaid.

“Soovin kõigile kolleegidele, kes tegelevad otseselt õpetamisega või tagavad muul moel selleks vajalikud tingimused, rohkelt loovust ja initsiatiivi selleks tänuväärseks tööks! Ning kõigile õppijatele soovin jätkuvat huvi, motivatsiooni ja visadust uute teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamiseks,” ütles õppeprorektor.

Sisekaitseakadeemia õppeosakonna juhataja Tiina Karu möönis, et arvestades demograafilist kõverat, mille järgi on gümnaasiumilõpetajate arv rahvastikust väga väike, on avaldusete arv sisekaitseakadeemiasse õppima tulemiseks muljetavaldav. Erialadest oli jätkuvalt kõige populaarsem toll ja maksundus, sellele järgnesid politseiteenistuse ning politseiametniku erialad. 2019/2020 õppeaastal alustavad õppimist 414 uut õppurit, 231 neist võeti vastu avalikul konkursil ning 183 tulid akadeemiasse ametkondliku suunamisega. Avalikul konkursil esitati sisekaitseakadeemia erialadele kokku 871 sisseastumisavaldust.

Sisekaitseakadeemia on rakenduskõrgkool, mis tegutseb siseministeeriumi haldusalas. Sisekaitseakadeemia valmistab ette spetsialiste sisejulgeolekuasutustele sealhulgas politsei, piirivalve, päästeala, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteem kutse-, kõrg- ja magistrihariduse tasemel. Sisekaitseakadeemias õpib ligi tuhat kadetti, kokku töötab seal 230 inimest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

olukord sealmaal
31. aug. 2019 20:13
Rootsis võetakse tööle lisaks veel 10 000 uut politseinikku.