"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn toetab kooliteed alustanud lapsi (0)
03. september 2019
Albert Truuväärt

"Koolitee algus on üks olulisemaid ja meeldejäävamaid sündmusi lapse ja vanemate jaoks," ütles abilinnapea Betina Beškina. "Ent kahtlemata kaasneb sellise elu muutva sündmusega ka suured kulutused, mistõttu loodame, et linna 320-euro suurune toetus on selleks abiks." 

Esimese klassi laste vanemad saavad linnalt toetust taotleda. Esmakordselt kooli mineva lapse toetuse taotlusi võetakse vastu kolme kuu jooksul alates õppeaasta algusest, seega on taotluse esitamiseks aega novembrikuu lõpuni.

 Toetuse taotluse saab esitada elukohajärgsele sotsiaalhoolekande osakonnale. E-taotlusi saab esitada Tallinna iseteeninduskeskkonnas http://taotlen.tallinn.ee alates 12. septembrist.

Esmakordselt kooli mineva lapse toetus makstakse lapsevanemale, eestkostjale või lapse hooldajale tingimusel, et vähemalt üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta vahetult enne lapse kooliminekut ning laps on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanik, elab toetuse taotlejaga ühel aadressil ja asub õppima Tallinna kooli ja on kantud õpilaste nimekirja.

Esmakordselt kooli mineva lapse toetuse suurus on 320 eurot. Toetus makstakse välja kahes osas: 160 eurot õppeaasta alguses ja 160 eurot juunikuus pärast esimese klassi lõpetamist tingimusel, et toetuse taotleja ja laps on rahvastikuregistri andmetel katkematult olnud Tallinna linna elanikud ja laps õpib Tallinna koolis.

Esimesse klassi astujate arv on Tallinnas aasta aastalt kasvanud – tänavu alustas kooliteed ligikaudu 4300 last.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.