"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Arne Maasiku metafüüsiline arhitektuur kinnisvaramekas Kalamajas (0)
05. september 2019

Laupäeval, 7. septembril kell 17 avatakse kunagise Balti raudtee suurejoonelises remondihoones (Telliskivi 57, Tallinn) ja kell 19 pisikeses Metropoli galeriis (Vana-Kalamaja 46, Tallinn) Arne Maasiku kaksiknäitus „Arhitektoonika. 600 m² vs 6m²“.

Arne Maasiku uus, suvel Eesti Arhitektuurimuuseumis esitletud fotoseeria astub sügisel uuesti areenile Tallinna Fotokuu satelliitprogrammi raames Kalamajas. Seekordseks dialoogipartneriks on eksponeerimisruum ise, ruum kui kunstniku huviobjekt – ühel juhul avara ja täitmist ootavana, teisel juhul pisikese ja eneseküllasena. 600 m² vs 6 m² ehk satelliit koos satelliidiga, mida nii omavahel kui Fotokuu põhiprogrammiga seob ruumi moraalse kuuluvuse küsimus.

Lagunevad tehasehooned ja muinsuskaitseobjektid kui tihtipeale eikellegimaale kuuluvad objektid sümboliseerivad kunagist tööstusrevolutsiooni ja arhitektuuripärandit ning püüavad nüüdisaegse ehitusbuumi võidujooksus sammu pidada. Sellise lärmaka fooni taustal mõjub „Arhitektoonika” seeria kui aega peatav hetk täis „valget arhitektuuri“, kus ideaalselt komponeeritud ruum ja abstraktne tühjus tähistavad ehitise iseväärtust.

Arne Maasik, kes hiljuti pälvis Kristjan Raua preemia Louis Kahni arhitektuuri uurimise eest, annab arhitektist fotokunstnikuna hea võimaluse kaks meediumit – ruum ja foto – omavahel just sellisel viisil ühendada ja esitleda. Sihilikult tahumatu ja tolmune näitusekeskkond toob tema uue seeria õrnuse ja puhtuse eriti esile ning koos sellega ka foto ja selle mänguruumi olemuse.

Näituse kuraator on Triinu Soikmets (MTÜ Draakon ja Delfiin) ning see saab teoks koostöös galeriidega ArtDepoo ja Metropol 6m². Vaata ka: www.fotokuu.ee/programme/arhitektoonika/

Näitus on avatud K-P kell 12.00-18.00 ning kestab 27. septembrini 2019. Sissepääs tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.