"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linna esindajad tutvusid põhjanaabrite sotsiaaltöö korraldusega (0)
14. september 2019
Tallinna Linnavalitsus

Tallinna abilinnapea Betina Beškina ning sotsiaal- ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima tutvusid eile Helsingi sotsiaaltöö korralduse ja nende parimate praktikatega.

Tallinna linna esindajad võttis Helsingis vastu sealne sotsiaal- ja tervishoiu valdkonda kureeriv abilinnapea Sanna Vesikansa. Kohtumisel jagati naaberriikide pealinnade kogemusi ja arutati eelseisvaid väljakutseid sotsiaal- ja tervishoiu valdkondades. Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on Tallinnal ja Helsingil sotsiaalvallas palju sarnaseid väljakutseid ees ootamas. “Üks suurim väljakutse on meil kahtlemata tingitud demograafilistest muutustest ja tendentsidest. Nii toob üha vananev elanikkond näiteks täiendava vajaduse koduteenuste süsteemi arendamise ja laiendamise järele. Meie suur soov ja eesmärk on, et inimene saaks võimalikult kaua omas kodus olla, ent selleks on vaja head koduteenuste süsteemi,” nentis Beškina. “Pean väga oluliseks tutvuda meie lähinaabrite sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna praktikatega, kelle kogemustest saame kahtlemata ka ise õppida ja seeläbi parendada pealinna sotsiaalsüsteemi.”

Ühisel ringkäigul tutvuti muuhulgas lähemalt Helsingis asuva Hietaniemenkatu teenuskeskuse ja Mörssärinaukio/Tullivuori toetatud elamise-koduga. Helsingis asuv Hietaniemenkatu teenuskeskus (Hietaniemenkatu Service Centre) on ööpäevaringset teenust pakkuv keskus kodututele, mille eesmärk on parandada elamistingimusi Helsingi kodututele. Keskus püüab oma tegevusega pakkuda heal tasemel rehabilitatsiooni, mis pakub neile isikutele edaspidi abi just neis teenustes, mida nad kõige enam vajavad.

Mörssärinaukio/ Tullivuori toetatud elamine-kodu (Mörssärinaukio/ Tullivuori Group Home) on 9-toaline kodumaja, mis on ehitatud spetsiaalselt autistlike inimeste vajadusi silmas pidades. Kodu on tegutsenud viis aastat. Kõnealuses toetatud-kodus pakuvad mitmed erinevad abivahendid tõhusat tuge autismi taastusravis. Elanikeks on seal noored täiskasvanud ja igal asukal on väga kindel päevarutiin ja -kava.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.