"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII! Laupäeval toimunud KopliFest pakkus tegevusi kõigile (0)
15. september 2019
Põhja-Tallinna LOV

KopliFesti lavaprogramm valmis koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega. "Varasemalt ei olegi nii suures mahus pärimusmuusikat väliürituse raames pealinnas tutvustatud. Loodame, et see saab toredaks traditsiooniks," ütles Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

Laupäeval toimunud suurejoonilise programmiga asumifestivali KopliFest peaesineja oli Estonian Voices. Festival toimus tänavu teist korda ja keskendus Kopli ajaloo ja arengu tutvustamisele.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaidi sõnul on KopliFest linnaosa valitsuse ja selle piirkonna üha aktiviseeruva kogukonna koostöös sündinud asumiüritus.

“Vaadates KopliFesti kava, on näha, et see üritus pakub palju uut nii neile, kes veel Kopli piirkonda ei tunne kui ka avab uusi uksi selle asumi elanikele. Näiteks lülitus aktiivselt üritusse siin paiknev Põhjala tehas, mis täna kujuneb kunstnike ja disainerite väga omanäoliseks loovlinnakuks. KopliFesti raames avab uksed huvilistele ka Kopli 93 vana rahvamaja.. Nimekiri on tõesti pikk – veel avavad uksed nii TalTechi Mereakadeemia, Bekkeri Sadam ning Kopli Komando päästjad tutvustavad oma uut tehnikat. Kuigi festivali põhipaik avab uksed kell 13.00, siis tiheda päevakava tõttu on Jaak Juske ajaloomatkal ja hommikusel akrojoogal on võimalik osaleda juba varem,” ütles Järvelaid.

Festivali põhipaigaks oli TalTech Eesti Mereakadeemia hoov, kust saab alguse KopliRogain, toimuvad muusikalised ülesastumised ja kehakinnituseks on avatud tänavatoidu ala.  Kavas on tegevused igale vanusele – muusikute esinemised, töötoad, mängud. Peaesineja Estonian Voices kõrval lahutavad meelt ansamblid Lõõtsavägilased, Puuluup ja Duo Ruut. 

Vaata galeriid (49)

KopliFesti korraldusmeeskonna jaoks on oluline loodusliku keskkonna hoidmine, seetõttu on kõik dekoratsioonid valminud Viljandi folgil kasutatud dekoratsioonidest, seega taaskasutab festival olemasolevaid vahendeid. Kogu festivalil tekkiv prügi kogutakse sorteeritult koostöös Tallinna Jäätmekeskusega ning koostöös AS Tallinna Veega paigutatakse festivali alale veevõtu jaam, kust inimestel on võimalik oma pudeliga võtta puhast joogivett.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.