"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sel nädalavahetusel toimuval noorte meediafoorumil lõhutakse Lasnamäe stereotüüpe (0)
26. september 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Tallinna kõige suurema linnaosa Lasnamäe kohta pidevalt ringlevad erinevad eelarvamused ning stereotüübid. Suures osas on see seotud ajalooliste põhjustega, seetõttu ongi korraldajate arvates saabunud õige aeg purustada kõik müüdid ning luua uus, positiivne ja erkne linnaosa kuvand. 

Sel nädalavahetusel toimub Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis kahekeelne noorte meediafoorum, mis on pühendatud meediasisu loomisele. Valmiv meediasisu aitab võidelda müütide ja eelarvamustega, mis Lasnamäe kohta levivad.

Tallinna kõige suurema linnaosa Lasnamäe kohta pidevalt ringlevad erinevad eelarvamused ning stereotüübid. Suures osas on see seotud ajalooliste põhjustega, seetõttu ongi korraldajate arvates saabunud õige aeg purustada kõik müüdid ning luua uus, positiivne ja erkne linnaosa kuvand. Kuna just noored saavad panna alguse nendele muutustele, siis selle eesmärgiga oligi antud üritus mõeldud.

Foorum koosneb kahest töötoast. Esimesel päeval on noortel võimalus osaleda erinevates temaatilistes “Inspiraarium” töötubades, kus nad saavad rohkem infot Lasnamäe kohta. Kõnelejateks on oma ala eksperdid ja need inimesed, kes juba praegu tegutsevad Lasnamäe pideva arengu heaks. Lisaks on oodata ka tuntud ajakirjaniku ja saatejuhi Andrei Titovi esinemine, mille raames räägib ta osalejatele kriitilise mõtlemise arendamise tähtsusest ning sellest, kuidas meedia mõjutab ühiskonda. 

Teisel päeval hakkavad osalejad ise looma meediakontenti töörühmades. Selleks on appi kutsutud kogenud juhendajad, näiteks, Jana Pavlenkova ja Andrei Šumakov, kes on tuntud tänu enda aktiivsusele Eesti meediamaastikul. Põhifookuses on fotodele, videotele, podkastidele, tekstilisele formaadile, sotsiaalvõrgustikele, turundusele ja reklaamile. 

Pürast konsultatsioone saavad osalejad kuu aja jooksul oma ideid realiseerimiseks ning tulemusi tutvustatakse koolides, kus nad õpivad.

Foorumit korraldavad Noorteklubi ActiveMTÜ Lasnaidee ja Lasnamäe Huvikool, keda toetavad Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis ning Lasnamäe Linnaosa Valitsus.

Osalemine on tasuta. Registreerida saab veebivormi kaudu.

Lisainfo on saadaval siit. Projekti uudiseid saab jälgida Facebookis või Instagramis – @youthmediaforum.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.