"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mats Õuna juubelinäitus köidab kauniste kurvidega (1)
27. september 2019
Mats Õun

Pealinnale kaastööd tegeva fotograafi Mats Õuna retrostiilis aktifotod balansseerivad fotograafia ja kujutava kunsti piirimail.

Eeskätt on tegu klassikaliste reeglite vaimus tasakaalustatud kompositsioonidega, mis pelgalt teostatud fotograafia vahenditega. Stilistika, mis tugineb umbes sajandivanusele atmosfäärile tuleneb loogilist rada pidi autori lapsepõlvest – vanemad olid vanavarakogujad ja kodu kui antiigikauplus. Piltide esemeline keskkond kuulub autori igapäevaelu juurde.

Näituse töödest ei tuleks otsida vaimselt rammusaid allhoovusi ega metatasandeid. Tegu on puhtalt visuaalse esteetikaga, mis on materialiseerunud just selliste piltide kujul. Kui üldse, siis võiks Mats Õuna (foto)loomingu puhul kontseptsioonina arvesse tulla üksnes soov rehabiliteerida tänapäeva massikultuuri ja kiimatööstuse poolt labastatud ja devalveeritud alasti naisekeha. Maailmas on juba selgelt liiga palju pornot. Aitab!

Lisaks diplomijärgsele teatrikunstnikutööle tööle on autor tegutsenud elu jooksul kujundajana, kunstiõppejõuna, ajakirjanikuna, saatejuhina raadios, graafilise disainerina ja keraamikuna. On õpetanud ka matemaatikat ning poisslastele käsitööd. Juhtinud rokiklubi Woodstock ja tegelenud kõigi 9 ametiga püüdes vältida kümnendat.

Näitus avatakse 27. septembril kell 19.00 Rae Kultuurikeskuses ja jääb avatuks oktoobrikuu lõpuni.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Helgi
29. sept. 2019 22:10
Kaunis,kauni,kaunite.