"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Uuring: eestlased on agarad pilveteenuse kasutajad (0)
29. september 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Üle poolte pilve kasutajatest tõid välja selle, et seeläbi saab säästa enda seadme mälumahtu. Samuti saab läbi pilveteenuse kergesti olulisi faile teistega jagada. 

Uuringufirma Norstat poolt läbi viidud uuringu kohaselt kasutab üle poole eestlastest enda jaoks oluliste failide hoiustamiseks mõnda pilveteenust.
 
Peamise põhjusena, miks andmeid pilve varundatakse, tõi 53 protsenti kasutajatest välja, et seeläbi saab säästa enda seadme mälumahtu. Samuti mainiti, et pilveteenus on mugav ning et seda kasutades saab olulisi faile kergesti teistega jagada.
 
“Pilve andmete varundamine aitab ennetada kahju, mis peaks tekkima siis, kui nutiseade või arvuti katki läheb ning sinna salvestatud materjalist ilma jäädakse. Seega on igati hea uudis, et 56 protsenti eestlastest hoolitsevad endale oluliste failide ja mälestuste eest ning neid varundavad,” rääkis uuringu tellinud Tele2 turundusdirektor Ines Estrin.
 
Kui kuni 25-aastastest kasutab andmete või fotode ja videote hoiustamiseks pilveteenust 63 protsenti, siis üle 55-aastastest varundab enda andmeid pilve vaid kolmandik. Samuti on aktiivsemad pilveplatvormide kasutajad naised.
 
Kokku osales Tele2 tellitud üle-Eestilises uuringus 500 inimest vanuses 18–99 aastat.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.