"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Üle veerandi Eesti inimestest ei usu, et nad jäävad kunagi pensionile (0)
01. oktoober 2019
Scanpix

26% inimestest ei arva, et nad jäävad kunagi vanaduspensionile, selgus Luminori Eesti pensioniuuringust. Ligi kolmandik neist, kes usuvad enda pensionile jäämist, arvab, et see toimub alles pärast 70-aastaseks saamist.

Pessimistlikumad on nooremad, mehed ja vene emakeelega inimesed. 17–36-aastastest 35% ei usu, et nad jäävad kunagi pensionile. Seevastu vanemas vanusegrupis, 37–60-aastaste seas, on see näitaja 23%. Meestest ei usu pensionile jäämist 29% ja naistest 22%. Vene emakeelega inimestest ei usu pensionile jäämist 35% ja eesti emakeelega inimestest 24%.

Neist, kes usuvad, et nad jäävad pensionile, arvab 33%, et see toimub pärast 70-aastaseks saamist ehk ligi seitse aastat pärast praegust ametlikku pensioniiga; 13% arvab, et nad jäävad pensionile vanusevahemikus 66–69 aastat.

“Neid tulemusi võib tõlgendada mitmeti. Ilmselt on neid, kes ise ei plaani või ei soovi pensionile jääda, kuid vastanute seas on suure tõenäosusega ka inimesi, kes arvavad, et pensioniiga võib tulevikus tõusta nii palju, et nad lihtsalt ei ela piisavalt kaua,” kommenteeris Luminor Pensions Estonia juhatuse liige Martin Rajasalu.

Uuringu andmetel peavad väga vähesed Eesti inimesed siinset pensionisüsteemi õiglaseks. Sellise väitega nõustub vaid 7% vastanutest. Ning vaid 3% arvab, et Eesti pensionisüsteem katab nende pensionipõlve vajadused. Võrreldes Luminori kahe aasta taguse elanikkonna uuringuga on need näitajad siiski mõnevõrra paranenud: tollal tundis 2% rahvastikust, et pensionisüsteem on õiglane ja katab pensionipõlve vajadused.

Inimeste seas, kes usuvad enda pensionile jäämist, on mõnevõrra rohkem ehk 11% neid, kes tunnevad, et praegune süsteem katab nende pensionipõlve vajadused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.