"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Tallinna koolid saavad osaleda ÜRO tööd matkivas mängus (0)
03. oktoober 2019
Scanpix

Konverentsil osalejad peavad esindama oma valitud riiki, kaitsma selle huve ning esindama riigi vaateid, ülemaailmsetel aktuaalsetel teemadel arutama, kõnesid pidama jpm, matkides nii võimalikult tõetruult ÜRO tööd.

Tallinna Saksa gümnaasium kutsub teisi Tallinna koole osalema Model United Nations of Tallinn 2019 (MUNOT) konverentsile, mis toimub 30. oktoobrist kuni 2. novembrini Õpetajate majas. MUNOT on ÜRO tööd matkiv simulatsioon, milles saavad osaleda 15-20aastased õpilased. Konverentsil osalejad peavad oma esindama valitud riiki, kaitsma selle huve ning vaateid, arutlema ülemaailmsetel aktuaalsetel teemadel, pidama kõnesid jpm, matkides nii võimalikult tõetruult ÜRO tööd.

Konverents täiendab põhikooli ja gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse tunde ning aitab kooliteadmisi uute teadmistega põimida. Konverentsil osalemine parandab õpilaste inglise keele oskust ning kindlasti aitab kaasa inglise keele eksami edukale sooritamisele, kuna konverents toimub täielikult inglise keeles. Komiteede grupitöödes osalemine arendab osalejate meeskonnatöö oskusi ning kõnede pidamine muudab õpilasi julgemateks avalikeks esinejateks.

Konverentsi töö jaguneb nelja ÜRO peaassamblee komiteesse, lahendavad aktuaalseid globaalseid probleeme. Need on 1) desarmeerimine ja rahvusvaheline julgeolek, 2) majandus ja rahandus, 3) poliitilised eriküsimused ja dekoloniseerimine ning 4) õigusküsimused.

Õpilased peavad tasuma oktoobris 10 eurot konverentsi osalustasu. Korraldajad võivad anda õpilastele koolist puudumiseks dokumendi, mis tõendab nende osalemist konverentsil. Konveretns pakub elulist õpet väljaspool klassiruumi.

Konverentsist huvitatud koolid võiks levitada infot oma õpetajate seas ning leida sobivas vanuses noored, kes sooviks osaleda. Konverentsile saab registreeruda  https://forms.gle/gbGdsxxJzw2m9uE49 võu Facebooki lehel https://www.facebook.com/events/415672649226430/

Küsimuste tekkides võivad korraldajad meelsasti külastada ka huvitatud koole. Info modelunitednationsoftallinn@gmail.com või 5058897 

Tulekul on kõige suurem ning professionaalsem taoline konverents Eestis, ainuüksi eelmisel aastal osales meie konverentsil üle 100 delegaadi, kellest enamus olid Eesti gümnasistid, kuid samuti osalesid konverentsil õpilased välismaalt. Õpilased osalesid neljapäevasel konverentsil, mille avatseremoonia toimus Välisministeeriumis ning erinevatel päevadel käisid kõnesid pidamas suursaadikud, keda noortel väga huvitav kuulata oli. Ka sellel aastal ootame konverentsile õpilasi Saksamaalt ning Poolast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.