“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Kristiine tuntud kunstiajaloolane Heini Paas tähistas 101. sünnipäeva (0)
07. oktoober 2019
Kristiine LOV

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe õnnitles täna, 7. oktoobril Kristiine elanikku ja tuntud kunstiteadlast Heini Paasi 101. sünnipäeva puhul.

“Suur-suur rõõm on õnnitleda sünnipäeva puhul inimest, kes on Eesti Vabariigiga sama-ealine ja on olnud pea kõikide meie riigi jaoks tähtsate sündmuste pealtnägija. Soovime kallile Heinile head tervist, õnne ja jõudu,” rõhutas Jaanus Riibe.

Heini Rosilda Paas on sündinud 6. oktoobril 1918 Mõniste vallas. Ta töötas Kunstimuuseumis teadurina, hiljem skulptuurikogu hoidjana, korraldas isikunäitusi, koostas katalooge ja monograafiaid. Heini Paasi sule alt on ilmunud üle 20 teadustrükise. Möödunud aastal korraldas kunstiteadlaste ja kuraatorite ühing Heini saja-aastaseks saamise puhul Kadrioru kunstimuuseumis seminari XX sajandi eesti skulptuuri ajaloost.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.