"Kõige rohkem ohustame eesti keelt me ise."

Ivo Linna
SPORT KOOLI! Abilinnapea Belobrovtsev: Meie sooviks on luua ja pakkuda lastele erinevaid võimalusi sportimiseks (0)
13. oktoober 2019
Svetlana Aleksejeva

Kooliõpilaste liikumisharjumuste suurendamiseks ja erinevate spordialade tutvustamiseks alustas pealinna koolides juba neljandat hooaega projekt Sport Kooli, milles osaleb sel õppeaastal 17 kooli.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsei sõnul on projekti eesmärgiks tekitada lastes huvi liikumise ja spordi vastu, aidates seeläbi suurendada nende kehalist aktiivsust.

“Projekti eripäraks on see, et lapsed saavad tutvuda oma koolis erinevate spordialadega ja kvalifitseeritud treenerite juhendamisel. Samas saavad seeläbi ka spordiklubid oma spordialasid tutvustada,” märkis Belobrovtsev. “Meie sooviks on luua ja pakkuda lastele erinevaid võimalusi sportimiseks ning loodame, et laps leiab omale sobiva ala. Sest nagu öeldakse – terves kehas on terve vaim ning ei ole kahtlustki, et füüsiline aktiivsus mõjub positiivselt lisaks tervisele ka õpitulemustele.”

Projekt kestab õppeaasta lõpuni ehk 2020. aasta 31. maini ning see jaguneb kaheks erinevaid spordialasid tutvustavaks perioodiks. Projekti esimesel perioodil, kuni 15. detsembrini tutvustatakse 15 erinevat spordiala, milleks on akrobaatika, golf, jalgpall, jalgrattasport, karate, kickboxing, korvpall, rühmvõimlemine, sportakrobaatika, taekwondo, taipoks, tantsusport, tennis, võimlemine ja võistlustants.

Pirita Majandusgümnaasium on kõigil kolmel õppeaastal osalenud eelmainitud projektis. Möödunud õppeaastal oli õpilastel võimalus tutvust teha näiteks korvpalli, akrobaatika, judo, golfi ja Brasiilia jiu jitsu algtõdedega.

Pirita Majandusgümnaasiumi direktori Toomas Pikhofi sõnul on eelmistel aastatel lapsed ja vanemad projektiga väga hästi kaasa tulnud ja huvilistest ei ole puudust olnud. „See julgustas meid ka tänavu projektis osalema. Meie koolis on osalemine õpilastele vabatahtlik ning valida võib ühe või mitu erinevat liikumisharrastuse lisatundi nädalas. Lisaboonuseks on kindlasti selle projekti puhul ka see, et treeningutes osalemine on lastele tasuta,“ ütles Pikhof.

Projekt “Sport Kooli” on suunatud seitsme- ja kaheksa-aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele täiendavalt liikumisharrastuse tundides “Sport Kooli” programmi raames. Projekti raames tutvustatakse koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid läbi liikumisalaste tegevuste, mis neid köidavad: erinevate spordialade tutvustused, liikumismängud jne. Projekti raames ei keskenduta ainult ühele spordialale, vaid tutvustatakse mitmeid erinevaid spordialasid, sest ainult nii leiab laps endale sobivaima liikumisala. Projektis saab valitud koolidest osaleda üks esimene klass või kooli poolt komplekteeritud grupp ehk kuni 30 esimese klassi õpilast.

Sügisperioodil on projektiga liitunud Merivälja kool, Pirita Majandusgümnaasium, Kuristiku gümnaasium, Laagna gümnaasium, Lasnamäe põhikool, Südalinna Kool, Tallinna Juudi Kool, Tallinna Humanitaargümnaasium, Järveotsa gümnaasium, Õismäe Vene Lütseum, Mustjõe gümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasium, Ristiku põhikool,  Karjamaa põhikool, Pääsküla kool  ja Kristiine gümnaasium.

2018. aastal projekti tagasisideküsitlusest selgus, et valdav enamus ehk 92 protsenti osalenutest jäi projektis osalemisega rahule. Ka pakutud spordialade valikut ootustele vastavaks hindas positiivseks 92 protsenti. Sama suur hulk ehk 92 protsenti vastajatest avaldas soovi ka edaspidi projektiga jätkata. Vastanutest 46 protsenti hindas, et õpilaste huvi erinevate liikumisharrastuste vastu kasvas suurel määral, 31 protsenti hindas huvi kasvu mõningaseks ja 23 protsenti ei osanud hinnangut anda. Küsitluse eesmärk oli uurida projektis osalenud koolide, spordiklubide ja lapsevanemate rahulolu ja hinnanguid projekti mõjule.

Projekti “Sport Kooli” kutsus nelja aasta eest ellu toonane abilinnapea ja praegune linnapea Mihhail Kõlvart, projekt saab teoks Tallinna spordi- ja noorsooameti koostöös Tallinna Haridusametiga. 2016/2017 õppeaastal esmakordselt toimunud pilootprojektis osales üle 200 esimese klassi õpilase ja tutvustati 23 spordiala.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.