"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Sügisvaheaeg pakub lastele aktiivseid ja harivaid üritusi (0)
20. oktoober 2019
Scanpix

Juba järgmisel nädalal ootab koolilapsi ees selle õppeaasta esimene koolivaheaeg, mille sisustamiseks toimub Tallinnas palju põnevaid ja harivaid ettevõtmisi.

Portaalis https://huvi.tallinn.ee/ on kokku koondatud koolivaheajal linnas toimuvad laagrid, töötoad ja teised sündmused igas eas õpilastele. Nii saab osaleda ühekordsetes tegevustes või töötubades, kuid toimub ka mitme päevaseid ürituste sarju ja linnalaagreid.

Huvikeskus Iidam ja Aadam korraldab kunstiklubi laagri “Lülitus fotole”, kus külastatakse giidiga Fotomuuseumi ja fotonäitust, jäädvustatakse endast portree puidule, tehakse trikiga pilte, kus mustvalgest fotost saab imeväel värviline, jäljendatakse kuulsaid kunstnikke, kes kasutasid fotot oma teostes. Linnalaager “Tondikunst” ootab osalema aga kõiki julgeid, kes ei karda põnevaid ja judinaid tekitavad tondijutte. Spordiklubi Nord kutsub aktiivsesse ja sportlikku linnalaagrisse, kus iga päev toimuvad erinevad aktiivsed ja lõbusad tegevused: sportmängud, tants, kino, matk, Lego tehnikamaailmа töötuba ja nii edasi.

Erinevad laagrid toimuvad ka Tallinna noortekeskustes. Nii korraldab Kesklinna Noortekeskus linnalaagri “Lava ja kaamera telgitagune maailm”, kus sel korral puututakse kokku nii televisiooni, teatri kui ka filmide telgitaguse maailmaga. Mustamäe Avatud Noortekeskus korraldab linnalaagri, kus külastatakse näiteks X-parki, Eesti Tervishoiu Muuseumi, PROTO avastustehast, Eesti Loodusmuuseumi jt. põnevaid paiku. Haabersti Noortekeskuse sügiseses linnalaagris veeretatakse AMB keskuses bowlingu kuule, veedetakse kosutav päev Kalev Spa keskuses, hullatakse X-parkis, arendatakse käelisi tegevusi erinevates töötubades ja tehakse palju muud põnevat.

Erinevad üritused toimuvad ka kõigis teistes linna noortekeskustes, nii Kristiine, Valdeku, Pääsküla ja Põhja-Tallinna noortekeskuses kui ka Kose ja Mähe Vaba Aja Keskustes.

Algava sügisvaheaja ürituste kavaga saab tutvuda Tallinna üritusteportaalis huvi.tallinn.ee/uritus/sugisvaheaeg-tallinnas#

Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna spordi- ja noorsooamet. Sügisene koolivaheaeg kestab 21.- 27. oktoobrini.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.