"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
VIDEO! Esmaspäeval algab õiglase kaubanduse nädal (0)
21. oktoober 2019
Scanpix

Esmaspäeval algab pühapäevani vältav õiglase kaubanduse nädal, mille tähistamiseks käivad kuue kooli õpilased kuues poes, et suunata inimesi eelistama ja valima Fairtrade märgisega tooteid.

15. oktoobril olid Narva Soldino gümnaasiumi noored Narva Prismas ja Gaia koolinoored Tallinna Torupilli Selveris. Gaia kooli huvijuhi Kaire Maali Lõhmuse sõnul töötasid noored poes väga põhjalikult ning enamasti oli tagasiside positiivne. Tamsalu gümnaasiumi koolinoored Kert Pehap, Geiri Suur ja Karmen Freienthal, kes tegid teavitustööd 17. oktoobril Tamsalu Grossi poes, tõdesid, et teavitustööd tehes lasub neil ka vastutus näidata eeskuju. “Ostes teeme ise alati õige valiku ning tahame, et ka teised seda teeksid.”

 

Pärat koolivaheaega teavitustöö jätkub: Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi koolinoored on Pärnu keskuse Delices 31. oktoobril kell 17-20, Toila gümnaasiumi koolinoored on Jõhvi Rimis 28. oktoobrist 1. novembrini ning Viimsi koolinoored on Viimsi Delices 29. oktoobril kell 12.30-14.30.

Ka poed on õiglase kaubanduse nädalaga hästi kaasa tulnud. Näiteks on Prismas lisaks muudele toodetele müügil Fairtrade banaanid ja Rimi poodides on väljas lauad Fairtrade toodetega.

“Kutsume kõiki inimesi poes otsima ja valima kvaliteetseid ja maitsvaid tooteid, mida nautida. Tuhanded talunikud ja töölised üle kogu maailma teevad kõvasti tööd, et pakkuda meile asju, mida armastame – olgu selleks hommikune tass kohvi, lõunane riis, magus banaan või õhtune tee. Näidake oma toetust ja valige tooted, mille puhul on kindel, et nende tootmisel ei ole kasutatud lapstööjõud, orjatööd ega kemikaale ning mille eest on talunik saanud õiglase hinna ja tööline õiglase tasu,” märkis arenguabiga tegelev vabaühendus MTÜ Mondo.

Fairtrade on tuntuim ja usaldusväärseim eetilise tootmise märgis, mis on loonud 1,6 miljonile talunikule ja töölisele normaalsed tootmis- ja töötingimused. Valides Fairtrade, ei tegele me heategevusega, vaid aitame inimestel arenguriikides jõuda sarnaste elu- ja töötingimusteni, mis kehtivad arenenud riikides.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.