"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Estonias avati teatrifotograaf Armin Alla tööde näitus (0)
22. oktoober 2019
Mats Õun

Rahvusooperis Estonia on avatud teatrifotograaf Armin Alla fotonäitus "Teater objektiivis". Endine Estonia balletitantsija oli teatri fotograaf aastatel 1944-1959. Fotod on välja pandud teatri I rõdu jalutuskaarel. Näitus jääb avatuks 6. jaanuarini 2020.

Vaata galeriid (35)

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis säilitatavast umbes 7400 negatiivist on näitusele valitud 15 tööd, tuntumad nendest on Georg Otsa portree “Don Juani” nimirollis ja foto Helmi Puuri Odette / Ottilie kaksikrollist etenduses “Luikede järv”. Fotod ilmutas-kinnitas negatiividest teatri- ja muusikamuuseumi fotokoguhoidja Mart Laul täpselt samal viisil nagu seda tegi Armin Alla 75 aastat tagasi.

Armin Alla tütar, teleajakirjanik Tiina Park: “Näitusele valisime pildid koos Mart Lauluga, kes digiteerib kõik negatiivid, mis isa andis muuseumile üle enne oma surma. Tema fotod teeb eriliseks see, et need on lavastatud – enne etendust või etenduse läbimängu ajal. Seisin kõrval, kui isa fotografeeris oma ateljees Georg Otsa Don Juani kostüümis. Teatris oldud 15 aasta jooksul jõudis ta pildistada enam kui 150 lavastust. “

Armin Alla (1911-1981) lõpetas Tartu Poeglaste Reaalgümnaasiumi, enne Teist maailmasõda õppis Tartus Robert Roodi balletistuudios ja samal ajal Tartu Ülikoolis usuteadust. Elukutselise fotograafi oskused omandas vendade Parikaste ateljees Tallinnas (1943). Estonia teatri fotograafina asus ametisse 1944. aastal ja hiljem töötas fotokorrespondendina ajalehes “Kodumaa” (1959-1977). Esimene isiknäitus toimus 1961. aastal Harju tänava galeriis.

Annetatud fotokogu muutub peale digiteerimist tasuta kasutatavaks ja avalikuks. Avamisel esines Väino Puura, klaveril Riina Pikandi ja mälestuskilde autorist rääkis kauaaegne estoonlane Arne Mikk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.