"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn korteriomanikud ja -ühistud saavad tasuta tarvilisi teadmisi (0)
29. oktoober 2019
Ksenija Kurs

Tallinna korteriühistute juhid ja korteriomanikud osalevad aktiivselt erinevates korterelamu haldamise küsimustes teadmisi pakkuvates tasuta seminarides.

 

Seminaridel jagatakse teadmisi ehitusseadustikust ning linna ja korteriühistute koostööst. Ühtlasi saab küsida nõu juriidilistest küsimustes või soovitusi naabrite vaheliste erimeelsuste lahendamiseks.

“Sel sügisel korraldame linnavaraametiga erinevates linnaosades korteriühistute esindajatele kaheksa eesti- ja kaheksa venekeelset kokkusaamist,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Sel nädalal toimub teisipäeval, 29. oktoobril kell 17 venekeelne seminar Mustamäel Tallinna Tööstushariduskeskuses (Sõpruse pst 182) ning kolmapäeval, 30. oktoobril kell 17 eestikeelne seminar Haaberstis Tallinna Loomaaia loodushariduskeskuses (Ehitajate tee 150).

Venekeelsel seminaril annab Evi Hindpere ülevaate korteriühistu juhtimise aktuaalsetest küsimustest, eestikeelsel seminaril räägib lektor Tuulikki Laesson ehitisseadustikust. Seminaril osalevad ka valdkonda kureeriv abilinnapea Eha Võrk ning korteriühistute ja linna koostööd korraldavad linnavaraameti spetsialistid.

Arenguseminarid on tasuta ja eelregistreerimisega: eestikeelsetele seminaridele saab registreerida lingil Koolitustele registreerimine ja venekeelsetele lingil https://www.kinnisvarakool.ee/seminar

“Tugevad ja tegusad korteriühistud aitavad luua turvalist ja meeldivat elukeskkonda. Korteriomanikele toetava ja targa partnerluse pakkumiseks avasime oktoobri algul Tallinna Korteriühistute Teabekeskuse. Seminaride korraldamine on üks osa teabekeskuse tööst,” ütles Võrk. 

Lisaks seminaridel osalemise võimalusele saavad Tallinna korteriühistute esindajad ja liikmed linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) kolmel päeval nädalas tasuta õigusabi. Nõustamisteenust osutatakse nii eesti kui ka vene keeles. Nõustamisele pääseb nii eelregistreerimisega kui ka kohapeal elava järjekorra alusel esmaspäeviti kella 9-12, teisipäeviti kella 9-12 ja 13-17 ning neljapäeviti kella 13-17. Juristi vastuvõtule saab end registreerida argipäeviti kella 9-17 telefonile 6 871 223 helistades.

“Seminaride ja nõustamise eesmärgiks on korteriühistutes esilekerkivaid igapäevaprobleeme ennetada. Samuti soovime tõsta inimeste teadlikkust oma õigustest ja kohustustest,” lisas Võrk.

Tallinn suunab igal aastal oma eelarvest erinevate meetmete kaudu korteriühistute toetamiseks umbes miljon eurot. Äriregistri andmetel on Tallinnas ligi 6000 korteriühistut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.