"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA PILDID! Kõlvart Tallinna Maratoni korraldajatele: te muudate maailma õiges suunas (0)
12. november 2019
Albert Truuväärt

"Korraldajaid, kes selliseid üritusi teevad, motiveerib tunne, kuidas muuta maailma õiges suunas," tänas linnapea Mihhail Kõlvart korraldajaid. "Ma tänan teid sellise suure ürituse ja ja koostöö eest. See tänu ei ole mitte ainult linnapea poolt, vaid kogu Tallinna linna poolt."

Vaata galeriid (46)

Täna tutvustati Tallinna Maratoni majandusliku mõju uuringu tulemusi. Kõlvart rääkis Tallinna Maratoni korraldajaid tänades sellest, et inimesed osalevad sellistel suurtel üritustel kahe teguri pärast. “Esiteks on see uus kogemus, teiseks uus emotsioon. Tallinna Maratooni puhul on ilmselge, mis see emotsioon ja kogemus on, mida inimesed sihivad.” 

“Ma arvan, et see emotsioon, miks selliseid üritusi korraldatakse, on ka mulle tunda,” rääkis Kõlvart sellest, kuidas ka tema korraldas 18 aastat tagasi oma esimese rahvusvahelise võistluskunstide festivali. “Ma mäletan seda emotsiooni, kuidas vaatasin saali ja osalejaid ning esimene mõte oli, et inimesed on siin sellepärast, et mina otsustasin nii. See on minu energeetika, mis tõi need inimesed siia.”

Tallinna Maraton sai alguse 2000. aastal, kui Rocca al Mares toimus esimene Tallinna Sügisjooks, kui osavõtjaid oli 2000. Tänavu toimus Sügisjooks koos Tallinna Maratoniga juba 20. korda ja osalejate arv on aastatega kasvanud enam kui kümnekordseks! Sel aastal jõudis erinevate distantside finišisse enam kui 21 000 jooksjat, kelle hulgas oli osalejaid kõikjalt Eestist. Ligi 5000 olid väliskülalised, kes saabusid Tallinnasse 65-st erinevast riigist. 

“Mõelge nüüd selle peale, kuidas see mõjutab inimeste elusid. Inimene otsutab, et ta soovib osaleda Sügisjooksul ja teeb selleks sporti terve aasta. See juhtus omakorda sellepärast, et kunagi otsustas üks inimene sellise ürituse korraldada,” märkis Kõlvart. 

“Korraldajaid, kes selliseid üritusi teevad, motiveerib tunne, kuidas muuta maailma õiges suunas,” tänas Kõlvart korraldajaid, kes niimoodi tegutsevad ja mõtlevad. “Ma tänan teid sellise suure ürituse ja ja koostöö eest. See tänu ei ole mitte ainult linnapea poolt, vaid kogu Tallinna linna poolt.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.