"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmmel toimus esimene alustavate õpetajate supervisioonikohtumine (0)
20. november 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Õpetajad on iga kooli võtmeisikud - neist sõltub otseselt õpilaste õppimine. Seetõttu on väga tähtis toetada õpetajatee algust, kus kujunevad välja õpetaja identiteet, hoiakud ja harjumused," ütles MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool eestvedaja Triin Noorkõiv.

Eelmisel nädalal kohtusid Tallinna Pääsküla koolis omavahel esimest korda Nõmme ning Mustamäe linnaosa koolide alustavad õpetajad. Eesmärgiks oli mõtestada õpetamispraktikat ja otsida lahendusi pakilistele õpetajatööd puudutavatele küsimustele. Supervisioonkohtumistega toetatakse õpetajaid, kes on sel aastal esimest korda elus õpetaja rollis. Kohtumisi aitavad korraldada ja läbi viia MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool, Mustamäe Linnaosa Valitsus ning Nõmme Linnaosa Valitsus.

Kohtumisi juhendab superviisor Ene Velström, kes on töötanud 20 aastat koolitaja, superviisori ja grupiterapeudina ning sama palju aega õpetajana erinevates koolitüüpides. Ta on toetanud ka just alustavate õpetajate ja mentorite arengut – seda nii Noored Kooli programmis kui Tallinna Ülikoolis. 2018/19 õppeaastal, kui toimusid pilootalgatused alustavate õpetajate piirkondlikeks supervisioonikohtumisteks, oli ta samuti üheks alustavate õpetajate superviisoriks.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et Nõmme Linnaosa Valitsus alustas koostööd MTÜ-ga Alustavat õpetajat toetav kool, et ka omalt poolt supervisioonikohtumistega toetada õpetajaid. “Haridus on jätkusuutliku ühiskonna alustala. Kui me ei väärtusta neid, kes õpetavad ja kasvatavad tulevast põlvkonda, millisest tulevikust me siis üldse räägime?” lisas linnaosavanem.

“Supervisioonikohtumised on üheks oluliseks võimaluseks leida üles kaasteelised, mõtestada oma tegevust ja küsimusi ning leida lahendusi. Ajal, kus õpetajate järelkasv on kujunemas Eesti hariduse üheks suurimaks väljakutseks, oleme väga rõõmsad, et Nõmme ja Mustamäe linnaosa valitsused alustavatesse õpetajatesse panustavad,” rääkis Noorkõiv.

Kohtumistel osalevad õpetajad on Püha Johannese Koolist, Tallinna Arte Gümnaasiumist, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumist, Tallinna Nõmme Gümnaasiumist, Tallinna Nõmme Põhikoolist, Tallinna Pääsküla Koolist ja Tallinna Saksa Gümnaasiumist. 2019/20 õppeaastal toimub vahemikus novembrist aprillini kokku viis kohtumist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.