"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Tallinnas tähistatakse kümne aasta möödumist õppenõustamise algusest (0)
20. november 2019
Albert Truuväärt

Tallinna Humanitaargümnaasiumis 21. novembril toimuval kaasava hariduse teemalisel konverentsil "10 aastat õppenõustamist Tallinnas" vahetatakse kogemusi lapse individuaalse arengu toetamise teemadel ning tunnustatakse õppenõustamissüsteemi eestvedajaid.

Aastapäeva konverentsi avab Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul peab linn hariduslike erivajadustega (HEV) laste ja nende perede toetamist väga oluliseks, vahendas BNS.

“HEV laste arv on aasta-aastalt kasvanud, mistõttu tuleb leida üha uusi võimalusi nende aitamiseks. 2009. aastal alustas Tallinn hariduslike tugiteenuste osutamiseks projektiga “Tallinna Õppenõustamiskeskus”, millest on nüüdseks kasvanud iseseisev asutus. Keskus on laienenud juba viide linnaossa ning sealsetest nõustajatest on saanud oma eriala eksperdid,” rääkis Belobrovtsev. “Kuna üha enam pööratakse tähelepanu kaasavale haridusele ja varajasele märkamisele, vajavad nõu ja tuge ka õpetajad. Praeguseks on õppenõustamine jõudnud ka haridusasutustesse ning koolides ja lasteaedades töötavad tugispetsialistid ongi järjest enam ka õpetajate ning lapsevanemate nõustajad. Aastapäevakonverentsil esinevad spetsialistid, kelle kogemustest on kindlasti midagi õppida.” 

Põnevad teemad

Konverentsil avatakse veel mitmeid huvipakkuvaid teemasid. Näiteks Mustakivi lasteaia direktor Svetlana Hruštšova teeb ettekande teemal “Kingi lapsele õnnelik lapsepõlv”, Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults räägib kaasavast haridusest läbi haridusuuenduste ning Tallinna Südalinna Kooli õppealajuhataja Monika Ellakvere teeb kokkuvõtte varajase märkamise mudeli loomisest URBACT-i projektis “Stay Tuned! – Ole koolis!”. Ühtlasi viiakse läbi ühisarutelud, märkamise mudeli töötuba, arutletakse kaasamise võimalikkuse ja vajaduse üle, räägitakse tugisüsteemi loomisest lastele ja teemadest. Näiteks Tallinna õppenõustamiskeskuse eripedagoog Kaie Ojassalu tutvustab mängulisi tehnikaid suhtlemisel lapsega, sotsiaalpedagoog-ekspert Monika Aun kõneleb aga teraapiakoera kaasamisest õppenõustamisse.

Tunnustati parimaid

Konverentsil tänatakse ja tunnustatakse ka HEV laste toetamisele pühendunud inimesi. Tallinna õppenõustamiskeskuse direktorit Milena Pogodajevat ja Merivälja Kooli hariduse tugiteenuste juhti Urve Raudsepp-Alti tunnustatakse panuse eest Tallinna õppenõustamissüsteemi algatamisse, arendamisse ja juhtimisse. Eripedagoog-nõustaja Marika Leemet, Tallinna õppenõustamiskeskuse koordinaator Ruuda Lind, psühholoog Lilia Tkatš ja Saale Kibin, psühholoog-nõustaja Kärt Käesel, logopeed Mai Uudevald ja Tallinna õppenõustamiskeskuse logopeed Kaia Maripuu pälvivad tunnustuse panuse eest Tallinna õppenõustamissüsteemi ettevalmistamisel ja arendamisel.

Tallinna õppenõustamissüsteemi arendamise eest tunnustatakse logopeed Linnu-Lydia Maed ja Hille-Mai Seerot, eripedagoog Svetlana Botnarjuki ja Jekaterina Chernousovat, sotsiaalpedagoog Monika Auni ja psühhiaater Mallika Koeli. Tallinna õppenõustamissüsteemi ülesehitamisel tänatakse ja tunnustatakse logopeed Eeva Lauli ja Riin Naestemad. Hea koostöö eest Tallinna õppenõustamissüsteemi arendamisel tunnustatakse Innove Rajaleidja keskust Tallinnas, Tallinna Vaimse Tervise Keskus, Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametit ning Tallinna õppenõustamiskeskust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.