"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Aivar Riisalu: Eesti ei ole kunagi kaitstud paremini kui täna (1)
21. november 2019
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Me oleme iseseisva kaitsevõime arendamisel teinud sisuliselt maksimumilähedase tulemuse, ühiskond on seda aktsepteerinud ja poliitilist debatti siin ei ole. See ongi võti, miks meid NATO-s tõsiselt võetakse," kinnitas Tallinna abilinnapea ja kaitseliitlane Aivar Riisalu.

Soome väljaandes Iltalehti ilmus üleeile intervjuu, kus siseminister Mart Helme rääkis, et Eesti koos Läti ja Leeduga valmistab ette tagavaraplaani B, kuna NATO-le ei saa enam alati lootma jääda. Helme lükkas hiljem need väited ümber, öeldes, et Iltalehti ajakirjanik mõistis teda valesti.

 

“Kui meil ei oleks iseseisvat kaitsevõimet välja arenenud, millele Helme apelleerib, siis meiega keegi NATO suunal isegi ei räägiks. Kolm Balti riiki teevad koostööd niikuinii, aga selge on see, et ilma liitlasteta oma potentsiaalsele vaenlasele me vastu seista ei suuda,” nentis Riisalu.

Eesti iseseisev kaitsevõime on Riisalu hinnangul välja arendatud parimal moel. “Ohvitserina julgen öelda, et meie üks kõige paremini väljaarendatud väevõime on õhuvägi, me radari süsteem ja me Ämari lennubaas,” rääkis Riisalu. Ta mainis ka väga hästi arendatud mereväge ja kerget jalaväge.

Riisalu hinnangul on NATO muutuvas maailmas selge surve all ning seda enam on Eesti kui väikeriigi jaoks oluline, et seda omakorda mitte murendada. “Ma arvan, et Eesti ei ole kunagi kaitstud paremini kui täna. Kui seda ei oleks, siis ma ei tea, kus me täna võiks olla,” ütles Riisalu.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eesti kui osa Euroopast
21. nov. 2019 11:46
Tubli kaitseliitlane Aivar Riisalu toob igati õigesti esile Eesti tegevust kaitsevõime tagamiseks mis täit tunnustust väärt. Paraku ilmselt kaitseliitlane Riisalu ei ole veel tänini külastanud Euroopat ja ilmselt ei tea mitte midagi mis seal tegelt toimub. Mis nn kaitsmisest saab rääkida kui lademetes neegermehed ja arrabid kõikjal töllerdavad kõikjal Euroopa suurlinnades. Ja kas mitte juba jõudes ka vaesess Eestisse neegermehe vaatevinklist armetu lausa nigela siinse nn estoeurupajokki peale. Euroopa vajab kaitset väga vajab tuhandeid ja tuhandeid kaitseliitlasi kohe kindlasti ka kaitseliitlast Aivar Riisalut. Kaitsta Euroopat ja Eestit.