"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Omavalitsustele lisanduvad võimalused puhastada teed maha jäetud sõidukitest (0)
24. november 2019
Keskkonnaministeerium

Liiklusseaduse muutmise eelnõu kohaselt saavad kohalikud omavalitsused juurde õigusi teisaldada romusid, mis takistavad liiklust, teehooldustöid ja kahjustavad keskkonda. 

Tallinna linnavalitsus tõi kaks nädalat tagasi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile saadetud kirjas probleemina välja, et liiklusseadus vajab täiendamist mahajäetud sõidukite ja romude teisaldamiseks avalikelt teedelt.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas võttis linna soovi arvesse ning täiendab vastavalt liiklusseaduse muutmise eelnõud.

Liiklusseaduse muutmise eelnõuga luuakse rohkem õiguslikke aluseid romu või mahajäetud sõidukite teisaldamiseks. Selleks lisatakse eelnõusse üheks teisaldamise aluseks tingimus, et kohalik omavalitsus võib avalikult parkimisalalt teisaldada sõiduki, mille registrikanne on maanteeameti poolt peatatud. Maanteeamet peatab sõidu registrikande kui sõidukil ei ole olnud kaks aastat kehtivad tehnoülevaatust ja liikluskindlustuslepingut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.