"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helme: Järvik pidi lahkuma ametnike sissisõja lõpetamiseks (1)
25. november 2019
Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehs Mart Helme sõnul toetab erakond jätkuvalt Mart Järvikut, kuid nõustus Järviku ametist vabastamisega, et "lõpetada ametnike sissisõda" maaeluministri vastu.

“Me (EKRE) ei ole taganenud Mart Järviku toetamisest. Me toetame Mart Järvikut. Meie arvates ei ole Mart Järvik süüdi nendes asjades, mida talle ette heidetakse,” ütles Helme esmaspäeval ajakirjanikele. 

Helme nimetas riigisekretär Taimar Peterkopi juhitud komisjoni järeldusi küll ühekülgseteks, kuid kinnitas, et ta ei kahtle Peterkopi erapoolekuses.

Helme sõnul arutas koalitsioon Järviku küsimust esmaspäeval hommikul. “Jätsin otsuse langetamise peaministrile, sellega andsin peaministrile rohelise tule [Järviku ametist vabastamiseks]”. 

Helme sõnul oli maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti ametist vabastamine EKRE nõue. 

“Järvik pidi ametist lahkuma, et ministeeriumis lõpeks ametnike sissisõda [ministri vastu],” ütles Helme. Tema sõnul saab ministeerium seega pärast uue ministri ja uue kantsleri ametisse astumist edasi minna “puhtalt lehelt”. 

“Maaeluministeeriumis peab olema tagatud töörahu. Uus minister ei pea hakkama esimesest tööpäevast peale pidama sõda kantsleri ja teiste kõrgemate ametnikega,” ütles Helme ja süüdistas Lemettit ministrile vastutöötamises.

“Olukorras, kus meedias käib poliitiline suhtekorralduslik lahingutegevus oleks prokuratuur võinud soliidselt oma tööd teha,” kirjutas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. “Nüüd ühe juhtumi puhul eraldi sekkudes saab Mart Helme kriitika prokuratuuri aadressil uue ja kaalukama konteksti. Iga kodanik võib prokuratuuri avalduse teha, ühe tippametniku julgustamine oli hetkel ebavajalik ja ebaproportsionaalne reaktsioon.”

Helme: EKRE-l on olemas nii maaeluministri kui ka kantsleri kandidaat

Helme sõnul on erakonnal olemas nii uue maaeluministri kui ka maaeluministeeriumi kantsleri kandidaat.

“Meil on olemas [maaeluministeeriumi] kantsleri kandidaat ja väga suurt ja pikaajalist kogemust omava ministri kandidaat,” ütles Helme esmaspäeval ajakirjanikele. Ta lisas, et EKRE-l on mitu ministrikandidaati ning kaks kõige tõsisemaltvõetavat kandidaati on erakonna liikmed.

Ta lisas, et Peeter Ernits ei ole ministrikandidaat.

Helme avaldas arvamust, et kantsleri ametist lahkumine ei mõjuta ministeeriumi toimimise järjepidevust. “Aparaat töötab rutiinse inertsiga isegi siis, kui pole ametis ministrit ja pole kantslerit,” sõnas Helme.


Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tavaline kambakas
25. nov. 2019 17:00
Korraldati tavaline kambakas eesmärgiks mingi küündimatu tegelane peaministriks upitada ei muud.