"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Põhja-Tallinn jagab tasuta graniitkillustikku (0)
27. november 2019
Põhja-Tallinna LOV

Libedatel kõnniteedel ohutu liiklemise tagamiseks jagab Põhja-Tallinna valitsus ka sel aastal tasuta graniitkillustikku korteriühistutele ja eramajade omanikele.

Ühe aadressi kohta väljastatakse kaks 25-kilost graniitkillustikuga täidetud kotti. Põhja-Tallinnas asuvatel koolidel, lasteaedadel ja teistel lasteasutustel on võimalik saada tasuta viis killustikuga täidetud kotti.

“Kutsume kinnistuomanikke olema vastutustundlikud ja hoolitsema selle eest, et kõnniteed ei oleks libedad. Igal aastal esimeste külmade tulekul toob libedus palju pahandust. Kukkumiste ja traumade ärahoidmiseks jagabki linnaosavalitsus graniitkillustikku. Killustikule ei pea järele tulema, see tuuakse koju kätte kokkulepitud ajal,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.  

Killustiku saamiseks tuleb esitada avaldus e-postile ptv@tallinnlv.ee, milles on ära toodud soovija aadress, kinnistu esindaja nimi ja telefoninumber. Avaldusi võetakse vastu kuni 8. detsembrini. Graniitkillustiku kogus on piiratud – kokku rahuldatakse kuni 1000 avaldust. Kotid tuuakse kohale eelnevalt kokkulepitud ajal veel käesoleval aastal.

Seoses esimeste öökülmade ja miinuskraadide saabumisega kutsub linnaosavalitsus inimesi ettevaatusele ja juhib kinnistute omanike tähelepanu kõnniteede hoolduskohustustele.

Tallinna linna heakorra eeskirjast tulenevalt peab kinnistu ja ehitise omanik korraldama kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee puhastamise puulehtedest, lumest ja jääst ning tegema libedusetõrjet.

Lund ja jääd ei tohi kõnniteelt lükata sõiduteele, vaid tuleb paigutada kõnniteele selliselt, et jalakäijatele jääb vähemalt 1,1 meetri laiune käiguruum. Libedusetõrjel on keelatud kasutada tuhka või kloriide (soola), mis lõhub jalanõusid ning hävitab kõrval olevat haljasala. Kasutada tuleb puistematerjali (näiteks graniitkivikillustikku), mille tera läbimõõt on vahemikus 2-6 mm.
Puhastusalal tuleb heakorratööde tegemine lõpetada hommikul kella 7.00-ks (v.a rasked ilmaolud). Vajadusel tuleb puhastusala puhastada ka päeva jooksul, et tagada liiklejatele ohutus.

Heakorra alastest puudustest palume informeerida linnaasutusi Tallinna abitelefonil 1345 või Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti lühinumbril 14410.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.