"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Kai Kunstikeskus ja PÖFF arendavad kunstnikufilmi (0)
30. november 2019
Kai kunstikeskus

Rõhuasetus on oskustel, mida saab kasutada nii kino kui galerii kontekstis, sealhulgas rahastuse ja partnerite leidmine, residentuurid ja produktsioonitoetused. 

Kai kunstikeskus ja Pimedate Ööde filmifestival tegid algust töötubade sarjaga, mille eesmärgiks on tutvustada ja arendada kunstnikufilmi.

21.–22. novembril leidis aset esimene töötuba, mida juhendas Suurbritannia peamise eksperimentaal- ja kunstnikufilme levitava agentuuri LUX direktor Benjamin Cook. 

Oma projekte tutvustasid kaheksa Eesti kunstnikku ja filmitegijat: Silvia Sosaar, Helen Schasmin, Mari-Leen Kiipli, Sten Haljak, Maris Kerge, Katrin Tegova, Piibe Kolka ja Kristina Norman. 

Projekte esitleti ka külaliskomisjonile, kuhu kuulusid Piret Tibbo-Hudgins, Liina Siib ja Tristan Priimägi. 

Töötoa ellukutsuja ja koordinaatori Len Murusalu sõnul oli tegu märgilise sündmusega. “Liikuva pildi osakaal kunstiväljal on üha kasvamas ning Eesti kunstnikel ja filmitegijatel oli ainulaadne võimalus osaleda maailmatasemel koolitusel, mis hõlmas nii filmiprojektide arendamist, esitlust kui ka rahastuse leidmist,” ütles Murusalu. 

Ta lisas, et esitletud projektid annavad põhjust oodata mitme tugeva kunstniku- ja eksperimentaalfilmi valmimist.

Tegemist oli esimese töötoaga 4-osalisest sarjast, mida juhendavad Benjamin Cook, Jacqui Davies, Andrea Luka Zimmerman ja Gareth Evans. Rõhuasetus on oskustel, mida saab kasutada nii kino kui galerii kontekstis, sealhulgas rahastuse ja partnerite leidmine, residentuurid ja produktsioonitoetused, näituse ja levi võimalused, samuti idee tutvustamine filmifestivalidel ja turgudel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.